Ziya Gökalp

Ziya Gökalp bir gün kafasına bir kurşun sıkarak intihara baş vurdu. Ancak kurşun kafasının içinde kalmakla beraber onu öldürmedi. Hatta bu kurşun onun hayatında hayırlı ve şifa verici bir tesir bile  yaptı. Ziya Gökalp hayata yeniden sarıldı.

Cevap yaz  @koncuy “Hatta bu kurşun onun hayatında hayırlı ve şifa verici bir tesir bile  yaptı.” demişsiniz, bunların neler olduğunu öğrenmek isterim.

  Türkmenoğlu on 8 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Kendisi Türküm desede nedense hala Türk olup olmadığı tartışılıyor… Bazıları tarafından kürt deniliyor Hayır adam ben Türküm demiş kürt olsa ne yazar olmasa ne yazar adam Türkçülük ün babası mı babası, Atatürk’ün fikir babası mı babası… eeeee? Şimdi kürt diye bu adama hainmi diyecez ne olacak?

  Göktürk on 8 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  KayaHAN, ne Kürt’ü güzel kardeşim ?

  “Bu alametler bana Diyarbakır’ın Türk olduğunu gösterdiği gibi, babamın iki dedesinin bir kaç batın evvel Çermik’ten yani bir Türk muhitinden geldiklerine nazaren ırken de Türk neslinden olduğumu anladım.” diye biten makalesini okumadın sanırım.

  Turk_Elleri on 8 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Sevgili koncuy bir kişi hakkında bilgi verilirken eylemler bu şekilde kullanılmaz ve cümleler bu şekilde kurulmaz. Kullanılırsa şayet sanki sen bu olaylara bizzat şahit olmuşsun gibi bir durum ortaya çıkar. Heyecanlı bir gençsin belli ki şöyle aşağıda gösterdiğim gibi yazsa idin yanlış anlaşılmalar fazla olmazdı. Sadece tavsiyedir, kötü bir niyet yok, Türk Dili ve Edebiyatı alanında eğitim görmüş ve bu alanda yıllardır dirsek çürüten biri olarak söylüyorum bunu sana sadece. Esenkal.

  “Ziya Gökalp’in bir gün kafasına bir kurşun sıkarak intihara baş vurduğu ancak kurşun kafasının içinde kaldığı için ölmediği hatta bu kurşunun onun hayatında hayırlı ve şifa verici bir tesir bile  yaptığı ve Ziya Gökalp’in hayata yeniden sarıldığı söylenmekte, bu ne kadar doğrudur? Düşüncelerinizi bekliyorum.”

  Aycan on 8 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Ziya Gökalp hayata yeniden sarıldı. İstanbul’a geldi. Baytar mektebine girdi. Bu mektebin son sınıfına  kadar ciddi bir çalışma ile  okudu. Bu intiharı sonrası yaptıklarının biri sadece arkadaslarına yazdıgı mektuplar kontrol edılınce Diyarbakır’a sürüldü. Diyarbakır halkı ile daha çok ve daha yakından temas etmesini sağladi.

  koncuy on 8 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  sağlam bi kaynaktan alındığı için yazıyı oldugu gibi yazdım. önerınız için tesekkürler

  koncuy on 8 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Yok anda bende Türk olduğunu biliyorum…. Demek istediğim;birilerinin dediği gibi kürt olsaydı bu onun Türklüğün babalarından olduğunu değiştirirmi?

  Göktürk on 9 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz • Yorum yaz

  Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.