Şu zamanda kullanılan savaş yöntemlerinden biri.

.     Herkes bilir ki; güçsüz isen başını ezecek insanlar olacaktır ve ne kadar güçlü olursan ol, senden güçlü insanlar varsa başını ezmek isteyebilir.

.     Ne olursa olsun, kendini ne kadar güçlü sanmakta isen san; senden güçlüsü olabilir. Bu nedenle her zaman kendini gizlemelisin. Sana karşı kullanabilecekleri kanıtları kendi ellerinle onlara vermek büyük bir yanlış olacaktır.

.     Samimi insanların, ellerine bayrağı alıp sokaklarda toplandığını, bir şeylere tepki gösterdiğini biliyoruz. Gururlular, kendilerine yapılan haksızlıkları kabul edemiyorlar ve doğal olarak tepki gösteriyorlar. İçlerinde hain olanlar da olabilir elbette ama genelinin ne kadar samimi olduğunu hepimiz biliyoruz. Çünkü belki de onlardan birisiyiz veya onlardan birilerini tanıyoruz. Ancak; kendini adamak, eline bayrağı alıp meydana çıkmak değil. Bu ne kendini adamaktır ne de savaşın kazanılmasını sağlayabilecek bir yöntemdir. Bunu onlar da biliyor, biz de biliyoruz. Böyle yaparak yalnızca kendimizi onların namluları önüne koyuyoruz. Ve ne yazık ki onlar da bizi bu şekilde bir bir azaltıyor, gücümüzü zayıflatıyor.

.      Evet, herhangi bir etkinlik olduğunda kalabalık oluşturabiliriz. Toplanıp ne kadar kalabalık olduğumuzu insanlara kanıtlayabilir, Türk olanların göğüslerinin kabarmasını sağlayabiliriz. Yürüyüşler yapıp, bayraklar açabiliriz. Ama bütün bunlar, kendimizi ele vermekten başka bir işe yaramıyor. Belki polis olanlarınız vardır, belki bu işlerin nasıl yürüdüğünü bilenleriniz vardır; siz yürüyüşe çıktığınızda ve yalnızca yürüyüş değil, herhangi bir örgütsü etkinlikte bulunduğunuzda adınız kaydediliyor ve takibe alınıyorsunuz. Sizin ruhunuz bile duymazken, hakkınızda sahip olabilecekleri bütün bilgileri ediniyorlar. Bu şekilde ne yapılabilir?

.      Evet, bize yapılan haksızlıkları kabul edemeyiz. Ödün vermeden başkaldırmasını bilmeliyiz. Yeri geldiğinde bir olabilmeliyiz, direnmeliyiz. Ama önce bunu yapabilecek kadar güç kazanmamız gerekiyor. Sözümüz en az düşmanın sözü kadar geçerli olmalı, en az onların sözü kadar dinlenmeli. Bizim şu an için yapabileceğimiz tek şey birkaç saat bir araya gelip kalabalık yaratmaktır. Ama onlar bu kalabalığı, silahları olan, güçlü paralı askerlerden oluşturabilir.

.     Önemli olan, şu an ne durumda olduğumuz değil; şu an ne durumda olduğumuzu anlayıp kabullenmemiz ve buna göre hareket etmemizdir.

AlganHKK on 20 Mayıs 2015 yazdı Fikir.
Cevap yaz    Daha değinilmesi gereken onlarca konu var. Ancak bütünüyle ele almak, yer ve zaman isteyen bir durum.

    AlganHKK on 20 Mayıs 2015 yazdı.
    Cevap yaz  • Yorum yaz

    Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.