Sözlükteki Kısır Döngü

Sözlük ilk açıldığında müthiş bir sevinçle çocuksu heyecanla gelmiştim buraya. Biriyle tartışma, birilerinden bir şey öğrenme, öğretme zevkini tatmak için gelmiştim. Bir kaç gündür resmen üzerinde ölü toprağı var bu sözlüğün ! O kadar içselleştirdim ki gün içinde 50 defa giriyorum, biri bir şey yazarda kaçırır mıyım diye düşünüyorum. Ama ben bunları düşünürken ”maymun iştahlı Türkçüler” ilk gün ki yoğunluğu ve özveriyi şuan vermiyorlar. Bu sözlüğün bir yazarı olarak kendime şu görevi biçtim; elimden geldikçe yazacağım, burda emek harcayanların yanında olacağım ve tanıtımını yapacağım ! Maymun iştahlı olanlardan değil de bu sözlüğün yükselmesi için çalışacağım. Bu özveriyi siz değerli kandaşlarımdan da beklerim.

Esen kalın.

Cevap yaz  IsbarAlp kandaş dediklerinin hepsini ben de benimsiyorum. Bir kaç gündür işler yoğun o yüzden yazamıyorum ama her daim buralarda olacağım. Nitelikli ve bilinçli Türkçü yazarlar olduğu sürece sözlük yavaş ama doğru adımlarla ilerleyecektir bundan şüphem yok.

  Aycan on 16 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Gönlüne sağlık kandaşım.
  Onların eleneceği zâten ilk günden belli idi.
  Açıkçası elenmeleri de pek yerinde ve iyi oldu.
  Ben de bu aralar çok yoğunum, ama zamânla daha etkin hâle geleceğim.

  Erdemlilik on 15 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Öz olsun da , az olmuş  önemi yok .

  KurtHan on 15 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Sanırım bu hafta herkesin bir yoğunluğu var. Aksine bir de benim bilgisayarım arızalandı. O yüzden sözlükte ne olup bittiğini ancak telefondan takip edebiliyordum. Sözlük açılırken ilk ay için usumda 1-2 bin yazar olur diye düşünüyordum. Şu anda bu ivmede gidiyor. Yavaştan toparlarız @IsbarAlp, hem  ne demişler “Türkmen kervanı yolda düzülürmüş.” 🙂

  Türkmenoğlu on 16 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  İşimiz gücümüz var. Çalışıyoruz.

  Kam on 15 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Neredesiniz?

  UluYamtar on 10 Mart 2016 yazdı.
  Cevap yaz • Yorum yaz

  Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.