sizce ben Türkmüyüm gardaşlar?

şimdi başlıyorum beyler, ben Türkçülüğe gönül verdim, neredeyse 3 yıldır Türkçülükle alakalı ne kadar kitap varsa okudum. soyumu araştırdım, sonuna kadar gittim, Anne tarafım Türkmen ve Azeri karışık. öz be öz Türk. baba tarafım kürt. fakat ben anneyle baba ayrı olduğundan kürt kültürüyle zerre alakam yok. dna yla alakalı araştırmalar yaptım, kitaplar okudum. kısacası %50 anneden %50 babadan geçiyormuş. yarı Türk olduğuma göre, ve ben Türk’üm diyip Türkçülük için çalışıp okuyor isem, ve anne tarafımda Türklüğe ve Türkçülüğe yararlı insanlar var ise, tamamiyle bir Türk gibi davranıyor isem, ben Türk sayılmazmıyım?

Cevap yaz  Elini bağrına koy Ziya başkan k.rt müydü kandaş .

  Adam Öz be öz Türk . Diyarbakırın Son Türkü

  OzanlarinTanhusu on 12 Ağustos 2016 yazdı.
  Cevap yaz

  Insan %50 anadan %50 babada dna’sini tamamlar. O yuzden ki yari Türk yari kürtsün ama Türkluk icib calisiyor olman kendini adaman seni yüzde yüz Türk olan ama bilincsiz olan bir Türkten daha da Türk yapar. Bu tür seyler ayrintidan baska birsey degil. Amac milletine ve kulturune bagliligini sunmak ve yuceltmek. Sen de buna hizmet ettigin icin bu sifati hakkiyla tasirsin kardes. Saygilar.

  kultiginhan on 14 Ağustos 2016 yazdı.
  Cevap yaz

  Saf ırk günümüz için zaten pek mümkün değil maalesef. Geçmiş asırlara göz atarsak zaten çinli minli katunlardan geçilmiyor ancak Türk kültüründe ataerkillik esastır. Soy babadan devam eder.

  güntülü on 18 Ağustos 2016 yazdı.
  Cevap yaz

  %100 safkan türk olduğunu pek zannetmiyorum araştırmalarını nasıl yaptın bilgi verirmisin.

  agolhon on 5 Eylül 2016 yazdı.
  Cevap yaz

  Andam sen kendi içinde konuyu hallettiysen yani ben Türküm diyorsan ve Türklüğe Türkçülüğe yararlı şeyler yapıyorsan Türkçüsündür. Baba tarafım kürt diyorsun ama şunuda unutma Ziya Gökalpte kürttü lakin Türkçülüğün fikir babalarından biridir. Yani kısacası andam Türküm diyorsan ve Türklük için yararlı bir insansan içini ferah tut Türksün. Şuda yanlış anlaşılmasın tabii her Türküm diyen ve Türklüğe yararlı olan insan Türk olamaz. Ama senin anne tarafın Türk o yüzden için rahat olsun. Kutlu günler andam.

  iskurt on 7 Ağustos 2016 yazdı.
  Cevap yaz • Yorum yaz

  Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.