Osman Pamukoğlu

Osman Pamukoğlu hakkındaki görüşleriniz ?

iskurt on 20 Ağustos 2016 yazdı Fikir.
Cevap yaz  Osman Pamukoğlu hakettiği itibarı görmüyor; bunda da gerçekten dedikleri gibi iyi bir asker olupta iyi bir siyasetçi  olmaması rol oynuyor.Hakettiği itibarı görebilseydi Türkiye yi şuan ki durumlardan kurtarabilecek nitelikte olduğu bariz. Zamanında Atatürk nasıl ki Türk milletini kurtardı;21. yüzyılda da bizim kurtarıcımız Osman Pamukoğlu olabilir. Zaten anlamıyorum ki neden başımızda bir laz var. Türk’üz;Türk’ü istiyoruz.Türkçü’yü istiyoruz.

  sevdesakin on 17 Eylül 2016 yazdı.
  Cevap yaz

  Ülkeyi kurtarabilecek bir insandı. Ama anladı ülkeden bir halt olmayacak, emekli oldu herhalde. Gözükmüyor şu sıralar.

  Abaris on 28 Ağustos 2016 yazdı.
  Cevap yaz

  İyi bir asker ancak iyi bir siyasetçi değil.

  ilbilge on 1 Eylül 2016 yazdı.
  Cevap yaz

  Osman Paşanın değerini ve önemini 1993-1995 yılları arasında bütün Türkiye ve Dünya bizzat şahit olmuştur.  O yıllarda PKK ya yardım yapan 2 Amerikan helikopterini tereddüt etmeden indiren gerçek bir Türkçü ve hepimizin hayali olan Turan sevdalısı bir generaldir. Bulunduğumuz günlerde herkesin gözü Osman paşayı arar oldu fakat yapılan bu siyaset ve gösterilen tavırlar, Osman paşayı tekrar görevde görmek için uzak kalıyor.
  Komuta ettiği vatan evladı askerlerimizin bütün dertleri ve sıkıntıları ile bizzat kendisi ilgilenmiş ve her zaman onlardan biri olmuştur.

  Alp1071 on 6 Eylül 2016 yazdı.
  Cevap yaz • Yorum yaz

  Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.