Kan Meselesi Neden Önemli

Sözlükte gördüğüm aktif konulardan birisine, bizzat kendi yaşantımdan örnek vereyim. Bundan 3-4 ay kadar öncesiydi, memleketim olan Kayseriye gittim. O sırada 300 Doğu Türkistanlı Türkün Çin zulmünden kaçıp kayseriye yerleştiini öğrendim. Benim haaoğluyla beraber karınca kararınca bişeyler topladık bunların kaldıgı eski polis lojmanlarına gittik. Gıda malzemelerinin yanında çocuklar için bi kaç parça çikolata, şeker tarzında şeyler aldık. Neyse efendim gerekli yerlere gerekli malzemeleri bıraktıktan sonra bi evin kapısını çaldım, selam verdim oturdum. Bir kaç sohbetten sonra evdeki balaları yanıma çağırım çikolata ikam ettim ilkinde almadılar. Korktuklarını düşündüm, çekinme ihtimallerini düşündüm tekrardan uzattım gene almadılar. bu baya bi sürdü en son abartısız 10 veya 11 olacak ozamani tekrarımda aldılar. Sonra birisi içeriye gitti elinde bir adet ok ! buda sizin gibsinden bakıyordu bana uzattı. aldım sonra yanıma geldiler bozkurt işareti yaptılar poz verdik. Sonra bu olay o kadar hoşuma gittiki üzerinde düşünmeye başladım. Dedim ki kendime ”Ulan yetişkin insan olsa anlarsında çocuktaki bu algıyı nasıl yerleştirebilirsin. Karnın aç, ama sana uzatılan şeyi almıyorsun. Alsan bile karşısında bir şey verme isteği duyuyorsun.” Daha sonra ordan uzaklaştık eve dönüş yolunda malum suriyeli dilenci çocukları gördüm, köşede serselik yapan k*rd veletlerini gördm ve dedimki Gerçekten TÜRK olmak başka bir şey. O çocuga kimse öğretemez. Bunu al bunu alma diye ama kanında TÜRK kanı taşıyorsa kimseye minnet etmez, kimsenin altında kalmaz !

O yüzden Kan meselesi önemli, var olsum IRKIM !

Cevap yaz  Gerçek Türk balası duruşundan, asaletinden, erdeminden kendini belli eder. Sokaklarda görmeye artık alıştığımız nice Suriyeli ve diğer etnik kökendeki küçükler kendi soylarının haklarını, bizim balalarımız da soyumuzun hakkını veriyor.  Böyle asil bala yetiştiren analar ve babalar olduğu müddetçe Türk ırkım var olur, Türk ırkımın balaları boy bulur, bay olur…
  Ayrıca ırkdaşlarımıza yardımı esirgeyen Türk düşmanı devlet yöneticisi müsveddeleri kendi soylarını sürdüremeyecekleri gibi Türk soyundaki asil kanın da silinip gitmesini asla engelleyemeyeceklerdir.

  Aycan on 10 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Çok güzel bir yazı, teşekkür ederiz.

  Erdemlilik on 10 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Başlık hem  güzel bir tespit içerdiği hem de erdemlilik öğretisi ile bağlantılı olduğu için “tespit” ve “erdemlilik” etiketleri ile kategorilendirilmiştir.

  Erdemlilik on 10 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Erdemsiz doğan bir kimseyi, eğitimle erdemli yapamazsın.
  Erdemliliğin büyük bir kısmı genetik ile ilgilidir.

  Erdemlilik on 10 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Bende buna benzer yaşadığım bir olaydan bahsedeyim.Duyduk ki Türkmen gardaşlarımızdan şehrimize gelen olmuş. Biz de sınıfça elimizden ne geldiyse,cebimizden ne çıktıysa yardım etmeye çalıştık. Evlerine gittiğimizde 10-11 kadın yanlarında 1 tane erkek vardı. Hayret etmiştik. Sonrasında o apartmanda bir de Suriyeliler vardı ve bu durum tam tersineydi onlarda.

  erkehan on 14 Nisan 2016 yazdı.
  Cevap yaz • Yorum yaz

  Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.