Gerçekten attığınız oylarla memleketi düştüğü bu durumdan kurtaracağınıza mı inanıyorsunuz?

Cevaplandı

?

ayguci on 15 Mayıs 2015 yazdı Siyaset.
Cevap yaz • 12 Yorum
  en iyi yorum

  Oy atarak vatanı kurtaracağını sanan aptallardan değiliz. Bize dayatılan bu sisteme boyun eğmiyoruz. Bu seçimlerde de BOYKOT ediyoruz.

  kozgav on 17 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Buna inanmak düpedüz ahmaklıktır. Biz, Türkçüler olarak buna asla inanmıyoruz. Her seçim dönemim de bir karşımıza gelen, “bu seçim daha önemli, bakın bu parti bizi temsil ediyor, bu vatan borcu uyunuzu kullanın” gibi erdemsiz davranışlarada inanmıyoruz.
  Biz Türküz, biz Hun oğluyuz. Mevcut düzenin bize dayattığı ve bizi Anadolu batağında eşit gördüğü etnik sıfatsızlarla temsil etme, yurt yönetme şeklini de kabul etmiyoruz.
  Demokrasinin bir yığın sistemi olduğuna ve erdemli kişilerin ve milletlerin temsil sistemi olmadığına inanıyoruz.
  Yobaz bir siyasal islamcı veyahut sıfatsız bir kürt ile bizi eşit gören sistemi red ediyoruz. Ve bu sistemin ana damarı olan başbakanlık seçimlerinde de oy kullanmıyoruz, safımızı en iyi bu şekilde belli ediyoruz.
  23 yaşında ve hiç oy kullanmamış bir kardeşiniz olarak, her seçimin Türk milletine bir darbe daha vurduğunu görüyorum. Kazanan: kürtçület ve ahmak islâmcılardır. Bu düzen, bu sistem bizim asla temsil edilemeyeceğimiz, yönetim erkine asla ulaşamayacağımız bir sistemdir. Demokrasi ve uzantıları ahmak yığınlarına dayatılan, erdemlilerin asla temsil edilemeyeceği, riyâkar ve sahtekâr kartondan liderlerin, şakadan partilerin sistemidir.
  Oy falan yok, herkes işine baksın.
  Ayrıca, Türkçü gençleri siyasi partilerin arka bahçelerine çemmek isteyen, onlarıda ahmak yığını haline getirmeye çalışan, oy deposu olarak gören güruhlara da dikkat edilmelidir.

  Toymaduk on 15 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Demokrasi ahmak yığınlarının yönetim sistemidir.
  Ahmakların nabzına göre şerbet vermeyen, popülist olmayan herhangi bir parti iktidârı ele geçiremez.
  Ahmakların vicdânına danışmadan veyâhûd hitâbete dayalı telkînlerle onların düşüncelerini manipule etmeden, iktidârı ele geçiren parti elini bile oynatamaz.
  Dolayısı ile, demokrasinin şu hâli ile işe yarayacağına inanan kimse Türkçülükten hîçbir şey anlamamıştır.

  Erdemlilik on 15 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Yazım hataları için özür dilerim, telefondan kullanmanın sonuçları.

  Toymaduk on 16 Mayıs 2015 yazdı.

  Yok kardeşim ne demek. Gâyet güzel yazmışsın. Senin gibi düşünen birisinin bu sözlükte olmasına sevindim.

  Umarım tanışmışızdır daha önce.

  on 16 Mayıs 2015.
  Cevap yaz

  Asıl aptallık her seçim dönemi bile-bile lades olmaktır. Milliyetçi olduğunu iddia eden partiler önce hangi milletin milliyetçisi olduğuna kadar versin.
  Ufku, dünya görüşü ve algısı dar olan insanlardan bizi anlamakarını beklemiyoruz.

  Toymaduk on 16 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Yıllardır aynı hikaye “bu seçimler çok önemli!” bugüne kadar bu kadar önemli olan seçimler neyi değiştirdi?

  kozgav on 17 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Daha 2 sene önceki yaşımda evet buna inanıyordum fakat şimdi tamamen ömrünü tüketmiş kapitalist sistem dayatması olarak görüyorum demokrasiyi. Siyaset, vekiller, muhalif liderler, bakanlar, mitingler hepsi birer kısır döngü içerisinde temcit pilavı gibi ısıtılıp ısıtılıp önümüze getirilen açıktan satılan korsan bilet misali. Dışı cafcaflı fakat götürüsü el yakıyor, sadece el mi ocak yakıyor, yıkıyor, beyin ele geçiriyor, ahmak yığınları oluşturuyor; tribünün en gösterişli yerinde oturduğunuzu zannediyorsunuz ancak üzerinizdeki çatı çökmek üzere, yan tribünlerden yabancı maddeler atıldı atılacak siz hala durum ofsayt mı değil mi onu tartışıyorsunuz ! Uzun lafın kısası 21.yüzyılda demokrasi, makarnalı midelerin ördeği portakallı midelere biraz daha makarna için el açmasıdır.

  Aycan on 16 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Kimsenin kalbi kurılmasın ama; partisine ses edemeyenler, yapılan yanlışı söyleyememler gelip burada Türkçülere ayar vermeye de kalkmasın. Oy kullanmak kadar, kullanmamanın da olağan olduğunu idrak ederseniz bizim için yeterli olur.
  Buraya, onlarca sayfa demokrasinin ne kadar saçma ve ülkemizde ki seçim sisteminin ne kadar b*ktan olduğunu da yazarım. Ama siz yine de oyunuzu kullanacaksınız, nasıl olsa bu seçimler “çok” önemli.

  Toymaduk on 16 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Seçimle bir şeyin değişeceğine inananların bir de bunu, bilmem kaç yıldır hîçbir şey yapamayan düzen partileri ile gerçekleştirebileceği inancı var. Bu daha da vahim bir durum.

  Hun33 on 16 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Her seçim dönemi”bu seçim çok önemli” diyen omurgasızlar için tek çıkar yol demokrası, sandık v.s gerçekten gülünç.

  KaraSancakli on 16 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Yıl 2016 olmuş, oy kullanmamayı savunmak nedir?
  Oy kullanmayarak elinize ne geçiyor?
  Eğer meclisteki partilerden de memnun değilseniz barajın altındaki partilere oy verebilirsiniz.
  1 oy  1 oydur. Sizin kullanmadığınız her oy,  mecliste görmek istemediğiniz parti veya partilerin lehine bir harekettir.

  -Oy kullanmamanın mantıklı bir izahı olamaz!
  Her şeyden önce aklımızı kullanmalıyız, akıllıca davranmalıyız.
  Türkçü düşünceye sahip her birey sorumlu davranmalıdır. Vatanını ve Milletini seven her birey bu sorumluluktan asla kaçamaz, kaçmamalıdır!

  bayarmc on 5 Nisan 2016 yazdı.
  Cevap yaz

  Ülkenin ve bulunduğumuz şartları göz önünde bulundurunca yok oy kullanılmaz tarzı ve benzeri cümleler kuranları anlamıyorum.Bu ülkenin acı gerçeği ülkeyi yetenecek  topluluk oyla belli olucak he darbe yapıcaz diyorsan ayrı şu sözlükte adamların kullanmadığı her oy akp hdp nin işine yarıyor gerçekleri görmezden görmek aptallıktır.5 sene sonra bu hızla kürtler muhalefet parti olacak biz hala aynı tas aynı hamam

  kizagan on 16 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz • Yorum yaz

  Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.