Doğu Türkistanın kaderi

Doğu Türkistan kanayan yaramız her daim. Sizce bu hep böyle mi gider ne vakit çin soysuzlarına sözümüz geçer ne vakit güler kardeşlermizin yüzü. Doğu Türkistandan bir arkadaşım var bir şey bile soramıyorum ne zaman anlatacak olsa gözleri doluyor. Bende çok üzülüyorum sadece ona değil herkese. Ve ben soruyorum kendime hep böyle mi gidecek? Sizce değişir bu ne diyorsunuz?

koncuy on 11 Mayıs 2015 yazdı Fikir.
Cevap yaz  Eyvallah kardeşim değerli fikirlerin için. O zaman önce çevremizden başlamalıyız anlatmaya ama anlatmak için çok şey bilmek çok şey bilmek için çalışmak lazım. Çalışıp iyi yerlere geldiğimizde daha çok insana hitap ederiz ve ulasırız. Farklı girişimleri de düşünmeliyiz tabi bunun yanında. Allah Türk dünyasının yardımcısı olsun. Tüm milletlerden üstün kılsın.

  koncuy on 11 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Her aklıma geldiğimde içim sızlıyor, yutkunuyorum. Allah yardımcıları olsun. Şeref yoksunu akp anca Suriye’lilerle ilgilensin.

  Cevap yaz

  Başlıkta da olduğu üzere birçok imla hatası yapmışım. Öncelikle bunlar için kusura bakmayın.

  koncuy on 11 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Üzülerek söylüyorum; böyle gidicek gibi… Türkü Türkten başkası düşünmüyor. Doğu Türkistanın kurtarılması için önce ülkemizin orda olanları bilmesi lazım. Sadece Türkiye bilse yetmez,tek başımıza bir şey yapamayız. Diğer Türk Devletleriyle ortak hareket edip önce hukuksal anlamda bir mücadele başlatmalı,ardından bir sonuca varamazsak askeri harekete geçmeliyiz… Tabii bunun için önce tüm Türk devletlerinin başına gerçek Türklerin geçmesi gerek…
  Yani durum şuan hiç iç açıcı değil.

  Göktürk on 11 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Biz ne yapmalıyız böyle oturmak çok zor değil mi? Biliyorum imkansız gibi duruyor ama biz hiç mi bir sey yapamayız. Hz. İbrahim’e su taşıyan karınca durumundayız ama bir şeyler yapmak zorunluluğunda hissediyorum ben kendimi.

  koncuy on 11 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Bir düşünelim ne yapabiliriz ilk bakışta aklıma şu soru geliyor; ” Türkiyede kaç kişi Doğu Türkistandan haberdar?”, ordaki durumu millete anlatarak, teşkilatlara yardım çağrısında bulunarak ( mhp hariç diğer teşkilatlar ve milliyetçi partiler ellerinden geleni yapıyor. Ama %15 oy alan MHP’nin desteği bence yetersiz
  ) kendi çapımizda bir şeyler yapabiliriz. Yardımseverlik ve acıma duygusu Türk milletinde olduğu kadar başka hiçbir ulusta yoktur. Yeterki milletimizin haberi olsun.

  Göktürk on 11 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz • Yorum yaz

  Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.