Birkaç sorum olacaktı.

Siz ülkü ocaklarına gidiyor musunuz? Sizce bir Türkçünün mutlaka gitmesi gerekiyor mu veya başka nerelere gidilebilir? Bunun gibi şeylerle ilgili değerli görüşlerinizi beklerim kardeşler.

koncuy on 8 Mayıs 2015 yazdı Fikir.
Cevap yaz  Bir Türkçü Necip Fazıl ile Atsız’ın resmini yan yana görmeyi kaldırabiliyorsa ocağa gidebilir.
  Bir Türkçü ”Ama iyi Kürtler de var” sözünü kaldırabiliyorsa ocağa gidebilir.
  Bir Türkçü ”Türklük bedenimiz İslamiyet ruhumuz, ruhsuz beden ceset olur” sözünün peşine Müslüman olmayan soydaşlarına ceset denmesini kaldırabiliyorsa ocağa gidebilir.

  Bunlar sadece birkaç örnek.
  Hiç gitmedim, gerek de duymadım.
  Ben kaldıramıyorum.

  Turk_Elleri on 8 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Ben Kocaeli Karamürsel de oturuyorum. .. Burda milliyetçi teşkilat olarak bir tek Ülkü Ocakları var… Çok gittim. Kocaelinin büyük kısmı muhafazakar Ocak tada milliyetçilerden çok ümmetciler var. Hatta bir keresinde biri “bu ocağa gelip ümmetci olmayanlar hain” vs dedi, bende “ümmetci değilim ama milliyetçiyim olmazmı?”dedim öyle bir tartışma yaşandı. .. Daha sonra burda abilerimle Hepar ilçe başkanlığı açmaya çalıştık hem maddi hemde üye sıkıntısından dolayı olmadı. .. Kendi çapımda dolanıyorum… Sana çevrende Kara kalpaklilar varsa ordaki arkadaşlarla irtibata geçmeni öneriyorum. ..

  Göktürk on 8 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Ankaradayim kara kalpaklılar teşkilatlanması mutlaka vardır ama nasıl ulaşırım bilmiyorum. Tüm cevaplar için teşekkürler.

  koncuy on 8 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Ankara da isen Ötüken Fikir ve Arastirma Topluluguna gidebilirsin

  RuhAdam on 17 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  ocakların içinde çok k*rt çerkez vs etnik insanlar var sadece müslümanlar diye kabul ediliyor ve bu insanlar reisliğe yükseliyor bende kara kalpaklılar teşkilatındanım adamlar bize ırkçılık yapıyoruz diye karışıyor pkklılardan çok bizimle uğraşıyorlar sakın ola sakın gitme derim ocakta olan arkadaşlar varsa yanlış anlamasın kimseye hakaret ettiğim falan yok ama oradaki çoğu insan ciddiyetle gitmiyor herkes koltuk derdinde arka yapma derdinde o yüzden gidipte güzelim zamanını boşa harcama ilinde kara kalpaklılar teşkilatlanması varsa katılmanı öneririm

  turkbudunu on 8 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Mutlaka gidilmeMEsi gereken çay ocaklarıdır.

  Hun33 on 8 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Ülkücülük içinde Türkçülüğü barındırsada İslamcılığı barındırır, Ülkü Ocaklarının ideolojisi sadece Türkçülük değil.Ama milliyetçi insanlarla tanışmak için , bir şekilde yalnız kalmayıp bir topluluğa katılmak için gidilebilir.Özelliklede sadece Türkçülüğü ideoloji edinmiş teşkilatların , oluşumların olmadığı yerlerde.

  kiokkan on 8 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz • Yorum yaz

  Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.