Bir acayip ülkü ocağı yazısı

Semtimde bulunan ülkü ocağı başkanını paylaştığı  bir sözü direkt paylaşıyorum

Bir gönülde iki sevda olmaz ! Yok Türkçüler, yok genç atsızcılar, yok Turancılar, yok bilmem ne ocakları herkes bir etiket peşinde. Geçin bunları efendim geçin. Başbuğ Alparslan Türkeş’i ve onun ortaya koyduğu Ülkücülük anlayışını tasvip etmeyenlerdir bunlar. Bunların hesabı Başbuğ Alparslan Türkeş ile. Harekete göbekten düşman bunlar. Başbuğ Alparslan Türkeş olmasa idi Türk Milliyetçiliği fikir sistemini kim sistematikleştirerek kitlelere ulaştırabilecekti. Kimse yeni bir dava anlayışı oluşturmaya kalkmasın. Türk Vatansız olmaz, Türk ezansız olmaz, Türk Bayraksız olmaz, Türk alınmaz, Türk satılmaz, Türk bölünmez. Davamız Türk İslam Davasıdır. Siyasi Arenada ki yegane temsilcimiz MHP Karargahımız ise Ülkü Ocakları’dır..

Cevap yaz  Bu tür insanların varlığı hiç önemli değil. Varlıklarını biliyorduk. Ney yazık ki, Türk olmalarına rağmen kendilerini bu şekilde düşmanımız hâline getiriyorlar.

  Bizim dışımızdakiler ne olursa olsun, neci olursa olsun; caymayacağız, ödün vermeyeceğiz. Ne bu tür insanlara karşı ne de diğerlerine karşı…

  HKK

  AlganHKK on 20 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Ocaklarındaki k*rtlere reis diyenlerden şaşırtmayan hareketler. Gülüp geçiyoruz artık.

  KaraSancakli on 20 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Ba’zı konularda haksız da sayılmaz. Kendi adıma konuşacak olursam, ben düşmânım doğrusu.

  Fakat genellikle tutarsız. Özellikle, bir gönülde iki sevdâ olmaz şeklinde itham edilen biz olsak da esâsen kendilerinin bu şekilde davrandıklarının bile farkında değiller.

  Ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

  Türklük ve İslâm arasında, ne gerçek bir Türk ne de gerçek bir müslümân olabilen kafası karışık kişioğullarından başka bir şey değiller.

  Türk milliyetçiliğini sistematikleştirerek son haline oturtan H.Nihâl Atsız’dır. Alparslan Türkeş’in sentezini, dediği gibi, tasvip etmiyoruz.

   

   

  Hun33 on 20 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz • Yorum yaz

  Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.