Vikipedi sitesinde ki Türkçüler

Vikipedi sitesine üye oldum, 2 hafta oluyor.  Konuları gözden geçirdikçe, üst görevlilerin profillerini, değişiklik ve katkılarını inceledikçe bir şeyin farkında vardım. Bu siteyi düzenleyenler  komünist, sosyalist, devrimci, pkk sevicisi takılan tipler. Elini kolunu sallayarak değişiklik yapamıyor elbette, bazı kurallar var fakat yine de pkknın yaptığı eylemleri çok basitleştirip yazabiliyorlar.

Beni rahatsız eden konu şu, genelde çocuklar ve gençler ödev yaparken, ders çalışırken bu siteden çalışıyor, ağaç yaşken eğilir. Bu bölücü insanların elinden çıkmış bilgilere göre araştırıyorlar ve öğreniyorlar. Potansiyel olarak gençler komünist, sosyalist ve pkk sevicisi tarzında yetişiyor. Türkçü kişilerin bu tip sitelerde daha çok görev alması ve yazması gerektiğini düşünüyorum, çünkü bizim ümidimiz gençliktedir. Gençliğin beyninin yıkanmasına engel olmak gerekmektedir.

Cevap yaz    Haklısın kardeş. Kardeşime ödev vermişler türk şairlerden nazım hikmeti arıştırıyodu bende baktıgımda nazım hikmetten çok deniz gezmiş vb.. Adamların isimleri geçiyodu

    Alfakurt on 21 Ocak 2016 yazdı.
    Cevap yaz  • Yorum yaz

    Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.