Ülkücüler ve İslamcılık

Cevaplandı

Söz etmek gerek,Üç Mayıs’ı milliyetçiler günü diye adlandıran,Kısakürek’in “Allah Tanrı’nın belasını versin” sözünü düstur edinmişcesine “Allah Türk’ü korusun” diyen,bazı etkinliklerinde Türkeş ve Bahçeli beğlerin resimleri varken Başbuğ Atatürk’ü bulundurmayan Ocak mensuplarının son zamanlarda İslamcılıkları,Türk Milliyetçiliklerinin önüne hissedilir bir şekilde geçmekte,siz ne düşünüyorsunuz ?u

berkyabgu on 17 Mayıs 2015 yazdı Fikir.
Cevap yaz  en iyi yorum

  Alp;

  Berk Yabgu’nun kışkırtıcı olduğunu düşünmenin sebebini anlamak gerçekten güç.

  Sen aynı yönde düşünmüyorsan, etrafına bakmalısın.

  Ülkü Ocakları günden güne bataklığa saplanmakta.

   

  Unutulmasın;

  Gün gelecek, Ülkü Ocakları karşımıza dikilecek ve “Cihâd!” diyecek…

  AlganHKK on 17 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Ülkü Ocakları hiç şüphe yok ki Türkiye’nin en büyük gençlik örgütlenmesine sahiptir. Aslında bu güzel bir durumun göstergesidir. Demek ki milli bilince sahip genç sayısı azımsanacak bir durumda değildir. Bu gençler Ülkü Ocaklarına dini düşünceleri hakim geldiği için değil, milli düşünceleri hakim geldiği için gitmektedir. Aksi bir durum olsa Ülkü Ocaklarına değil, cemaatlere, tarikatlara giderlerdi. Yalnız Ülkü Ocaklarının bu noktada oynadığı rol ise “Buraya geldiğinize göre sizin milli duygularınızda bir sorun yok, dini bilgilerinizde eksiklik var. Önce bunları tamamlayalım. İlk dersimiz ise bütün müslümanlar kardeştir.” şeklinde olunca  Türkçü fikriyata cemaat ve tarikatların veremediği zararı veriyorlardı. Yalnız artık bunu yapabileceklerini sanmıyorum. Kendilerine gelen gençleri ellerinden kaçırmamak için Türkçü fikriyata yakın gitmek durumunda kalacaklar. Türkçü fikriyata aykırı hareket etmemeye özen göstereceklerdir.

  Türkmenoğlu on 17 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Ülkü Ocakları içerisinde okuduğum üniversitenin masa başkanlığını dahi yaptım fakat “Cihad!” için bir eğitim hazırlık yapmamıştık.

  cekmergen on 17 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Akpden çok daha osmanlıcı, daha islamcıdırlar.  Cihad konusunda andalara katılmamak elde değil! Hatta yeni bir ışid türü bile yaratabilirler. Önümüzden yeşil sancakla geçerlerken dayımın sözüdür: “milliyetçi olmayanı sokak ortasında vuran milliyetçiler”

  Kam on 18 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Sen bir provakatörsün..

  Türk Kanı on 17 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz • Yorum yaz

  Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.