Türkçüler birleşmeyecek arkadaşlar şunu bi aydınlığa kavuşturalım

Her üyelik açan arkadaşımızın yeni bir konu başlığı oluşturma hevesini anlıyorum ama hakikaten her 5 konudan 4’ü Türkçüler neden ayrı, neden birleşmiyor vs… Bilgi alış verişinde bulunalım kafamızı takmayalım artık şu konuya.

Cevap yaz • 13 Yorum

  Türkçüler herhangi bir teşkîlat veyâhûd dernek çatısı altında, Kürşadlık hevesindeki herhangi birisinin ardında değil erdemlilik ilkeleri altında birleşebilir.

  Bu da siyâsî bir birlik olmaktan ziyâde, mânevî birliktir.

  İktisâdî işbirliğinin kurulabilmesi için bu mânevî zemîn şarttır.

  Kimsenin kimseye güvenmediği, herkesin birbirinin dedikodusunu yaptığı bir cemiyet çökmeye mahkûmdur.

  Türkçülerin neyi önplana alması gerektiği, geçen 15 yıl içerisinde açıkça ortaya çıkmıştır.

  Türkçülüğün temeli kan ve erdemliliktir. Bunları göz ardı ederek, Türkçülüğü salt diğer ırklara hakâret veyâhûd siyâsî demagoji aracı olarak algılayan erdemsiz kitle, zamânla elenmiştir ve elenmeye devâm edecektir.

  Erdemlilik on 7 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Birisi kendisinden farklı düşündüğünü beyan ettiğinde bunu hakaret olarak algılayıp, hararetle ve hakaretle cevap veren ve her Allah’ın fikir münakaşasında rastlaştığımız ülkü devi ağabeylerimiz, ablalarımız, kardeşlerimiz sağ olsunlar, Türkçüler en azından kısa vadede birleşmez.

  karacakatun on 7 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Türkçülerin birleşmesi pek de etkili olmayacaktır. Ne kadar çok ve fazla gözükürsek düşman da bizim büyüklüğümüzü anlayacaktır. Ülkümüzü gerçekleştirmek için teşkilâtların birleşmesine gerek yoktur. Komünistler BHH kurdu diye devrim oldu mu? Hayır. Komünizm iyi bir yere mi geldi? Hayır.

  battalgazi on 7 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Kara Kalpaklılar Genç Atsizlar ve Tanridağ ortak bildirge yayınladı bu saatten sonra aramıza gelmeyen birleşmeden bahsetmesin

  bilge on 7 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Henüz Türkçüler birbirine tahammül edemezken, ne yazık ki bütün Türkleri birleştirme söylemleri, yandaş çoğaltmak uğruna duygu istismar etmekten fazlası olmayacaktır.

  KutluYol on 7 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Türk bayrağı indirildiğinde Ankara’da Güven Parkta Tanrıdağ Türkçüler Derneği ve Genç Atsızlar nöbet tuttular “gelin buradan da indirin” dediler, gelenler oldu gerekli cevabı aldılar 1 hafta civarı sürdü.  Keza Tanrıdağ ile Kara kalpaklılar da eş zamanlı eylemlerde etkinliklerde bulunuyor. Türkçüler birleşmiyor diye bir şey yok. Gerektiğinde omuz omuza saf tutuyoruz.

  Chagatai on 7 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Elbet bir gün olucak sen canınını sıkma reis

  KAHRAMANOGLU on 7 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Bence en önemli sorun her zaman olduğu gibi kendimiz bir türkçü oluşuma gidiyosunuz oradaki kişiler diğer bir türkçü oluşumu beğenmiyor bunun yanı sıra herkes biz bişey kuralım işte bozkurtlu bi simgemiz olsun bizim kurumumuz başı çeksin hesabı yapıyor bence en önemli şey yeni bir türkçü oluşum kurmak yerine varolan türkçü oluşumları güçlendirip bilgilendirip hepsini bir çatı altına toplamak

  Kutadgu on 8 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Bu yargı cok yanlisdir kanimca. Ortak bir toplulukta birlesilebilir ve etkinliklerde bu ortak topluluk dahilinde flamalarini tasiyabilirler. Ama aralarin da rant kavgasina girerlerse ki gireceklerinden eminim tez elden iki toplulukta fesh edilmelidir. Boylece kim mankurt kim bozkurt belli olur. Birlikten kuvvet dogar.

  TanhuTuran on 7 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Türkçülerin tam olarak birleşmesi için kızıl köpeklerin hortlaması lazım herhalde

  TurkunTurkusu on 8 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Bu üç Türkçü teşkilat ortak bildirge yayınladı evet ama diğerleri neden yok? Davet edildiler mi, edildikleri halde gelmediler mi? Yada bu organizasyona davet edilmediler mi? Bunları insanlar bilmeden aramıza gelmeyen birleşmeden bahsetmesin demek çok yanlış.

  brulanoyan on 8 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Biz aynı düşünce içerisinde farklı dallara ayrılırsak birleşemeyiz. Artık gözümüzü açalım lütfen, görüyorum hep Ülkücü/Türkçü kavgası. Kabullenin veya kabullenmeyin bu vatana emeği dokunan çoğu kişi Ülkücüdür. Ve davalarımız çok farklı değildir. Biz onlara bildiklerimizi anlatırsak, bilgi alış-verişi yaparsak, omuz omuza verip bir olursak. İşte o gün eski günlerimize döneceğiz. Komünistin, humanistin, kürdün, solcunun korkulu rüyası olmaya devam edeceğiz.

  Gök Börü on 26 Mart 2016 yazdı.
  Cevap yaz • Yorum yaz

  Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.