Türkçü kuruluşlar arasındaki kavga ve anlaşmazlıklar

THP ve Genç Atsızlar arasındaki olayları çoğunuz biliyorsunuzdur.Sizce bu iki büyük türkçü oluşumu birleştirmenin yolu nedir ? Bize düşen nedir ?

Cevap yaz • 14 Yorum

  Teşkilat arasında sıkıntı yok.

  Başkanları kavgalı.Adamın adamı değilsen , davanın adamıysan senin için bu sorun olmamalı.

  UstunIrkTurk on 5 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  THP’nin başında ki adamın ve yardımcılarının Mhp üyesi olmasından kimse bahsetmiyor.
  Bu mu sizin Türkçülüğünüz?
  Atsız Beğ ile Mhp ve avanesinin arasında olanları, Ali Balseven’e yapılanları, kürde kardeş denmeleri bilmiyor musunuz?
  Asıl adamcı sizsiniz, partizanlığınız ruhunuza işlemiş.
  Bizim teşkilatımızdan kovulan adamın ucuz reklam serzenişlerine inanıyorsunuz.
  Herkes işine baksın.

  Toymaduk on 6 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Birbirlerine karsı büyük iftiralarda bulundular . Kim haklıdır bilemeyiz . Biz davamıza bakalım yeter . Kavga gürültü olmadan bitirirler bu tartısmayı insallah .

  ErtanNurullah on 5 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Teşkilat başkanları ile sınırlı değil konu. Bir teşkilatın yaptığını diğer teşkilat benimseyemiyor veya tastiklemiyor buda küçük görüş farklılıkları yapıyor. “Teşkilatlar hep kavgalı nereye gidiyor bu Türkçülük?” diyerek atarlanıp hiç bir teşkilat adına Türkçülüğe hizmet etmeyenler, emek sarf ederek davayı büyütmek isteyen kişileri bilgisayar başında eleştirme hakkına sahip değiller bence. Sormak yerine teşkilatlara katılın birlik için çaba gösterin.
  Ayrıca tek teşkilat olmaktansa bir çok teşkilat olması daha faydalı çünkü bir teşkilatın ulaşamadığı yere diğer teşkilat ulaşabiliyor, daha çok kitleye hitap edilebiliyor.

  Chagatai on 5 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  iftira diyenler THP ifade tutanaklarını feyse koyana kadar kabul ediyorlardı üstüne üstlük siz dua edin caner kara sizi affetti yoksa şöyle böyle diye sanaldan asıp kesiyorlardı belgeleri koyunca mı iftira oldu ?

  Psikolog on 6 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  1.Genç Atsızlar teşkilatı davanın adamı değildir bunu belirtiyorum özellikle adamın adamı olmuşlardır.Eğer ki davanın adamı olsalardı caner kara ve hasan kocabey arasında kalırdı olay.genç atsızlar mensubu türkçüler gelip turancı hareket platformu sayfasına küfürler ediyor sayfanın yorum kısımlarında.ismini hatırlamadığım bir adam caner abime laf söyleyeni vururum tarzı bir şey yazmıştı. Bu mu şimdi davanın adamı olmak ? Bu açık ve net adamın adamı olmak değil mi ?

  vasiflieleman on 6 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Her zaman bir olmak , diri olmak Türk Milletine en çok yakışan özelliktir… Siyaset içerisinde bile Türkçü-milliyetçi fikir ve dava adamları ayrılabilirler ama aslolan davanın kendisidir. Aksi halde kendi içimizde bile birleşemeden , bir olmadan büyük ülkümüz olan Turan ülküsüne nasıl kavuşacağız ve bu büyük ülküde diğer Türk Devletlerini nasıl birleştirme ümidini yaşatacağız.

  Asyahun on 5 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Bundan 2 ay önce yazsan belki bir kaç öneride bulunabilirdim fakat thp nin iftiralari sonrası bu olay imkânsız bir hal aldı.

  bilge on 5 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Son olanlara iftira demek saçma olur. Iftira olması için asılsız bir Iddia olmalı. Iddia edilen konu ise polis tarafından gelen bir belge üzerine alevlendi.

  Mmert14 on 6 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Yahu arkadaşım ne polisi neyin polisi ? Ortada düzgün bir polis teşkilatımi kaldi ? Kim kimi yönetiyor belli değil. Ortada belge yok birşey yok anca ifade tutanagi.. Bu olayın tam tersi olsa Caner Kara nin yapacağı hasan kocabeyle konuşarak olayın aslını öğrenmek olurdu. Hasan Kocabey gibi facebooktan paylaşarak koskoca teskilata millete küfür ettirmezdi. Bu zamanın en eski Türkçü kurulusu olan Genç Atsizlara bu uğurda kaç teskilatcisi hapise girdi çıktı bırakın Allah aşkına yav. Kaldı ki bu bize atılan ilk iftira da değil. 2012 de Ekmeleddin e suikast planı iddiasıyla -iftirasiyla- gozaltina alinmistik. Artik olaya geniş bakin birazcik.

  bilge on 6 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Kardeşim Caner Kara’nın Hasan Kocabey’e suikast düzenleyebileceğini yada tam aksi durumu cidden düşünebiliyor musunuz ya ? Tamamen polisin yemlemesi. Tamam birlikte hareket etmeyelim ortak eylem yapmayalım da birbirimizin kuyusunu bari kazmayalım bir avuç şerefli Türkçü kaldık zaten.

  KaraSancakli on 6 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Buradan da görülüyor ki herkes adamın adamı olmuş bu camiada! Caner Kara kendini führer sanan kendi yanında olanlara eyv olmayanlara kılıç çeken bir zat! Dava şiir yazarak ilerlemeyecek buda ayrı bir konu! Çok konuşmaya gerek yok kimin ne olduğu er geç ortaya çıkacaktır

  Yargan Ateme on 6 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz • Yorum yaz

  Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.