Türkçü arkadaşlar nerede, hangi adayı destekliyor

Hangi şehirde hangi aday Türkçü düşünceyi temsil eder ?

Cevap yaz  Gaziantep adayı Ümit Özdağı beğeniyorum. Bir de Igdır milletvekili Sinan Ogan vardı ama bu sene aday degil.

  ruhadamo on 17 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  İstanbul 3.Bölgede oturuyorum. Siyasi söylemlerini her ne kadar çok pasif bulsam da şayet sandığa gidecek isem oyumu Osman Pamukoğlu’na vermeyi düşünüyorum.

  berktemucin on 18 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  MHP’yi destekliyorum. Çünkü Türkçülüğün ülke gündemine gelmesi başka bir milliyetçi fraksiyonun öne çıkmasıyla kolaylaşacaktır.
  Buyrun size bu konuda bir alıntı:

  “Görüldüğü gibi ülkemiz 12 yıldır İslamcı bir grup tarafından yönetilmekte. AKP, kendisi yükselirken gündemde İslamcılığı tuttuğu için diğer İslamcı akımlar da yükselişte. AKP ile Fettullah ekibi daha da güçlenmiş, devlet kadrolarına rahatça sızabilmiş, Fettullah ekibinin paralel bir devlet yapısı oluşturması da ancak AKP gibi bir İslamcı ekibin devletin yönetim erkini elinde tutmasıyla mümkün olmuştur. Saadet Partisi ve ona bağlı Anadolu Gençlik Derneği de bu dönemde yükselişe geçmiştir. Oy oranlarına yansımasa da bu güçlenme durumu örgütlenmeye bakıldığında görülecektir. Üniversite ve lise gençliği üzerinde etkili olan bir Saadet Partisi görüyoruz. Yine İslamcı terör örgütlerinden Türkiye Hizbullah’ı tahliye olmuş, son olarak da Salih Mirzabeyoğlu tahliyesiyle İBDA/C terör örgütü de rahat bir nefes almıştır. İBDA/C terör örgütü ve lideri Salih Mirzabeyoğlu’nun da popülerliği bu dönemde artmıştır. İBDA/C çevresinden olan Baran Dergisinin Atatürk’ün ilkeleriyle “ayyaşlık, ibnelik” gibi iğrenç saldırılarla dalga geçmesi ve Sancaktar Dergisinin Atatürk için “olmasaydın da olurduk” gibi alçakça yayınlar yapması da ancak bu dönemde mümkün olabilmiştir.
  Demek bir ana akımın herhangi bir fraksiyonu ülkede iktidarı sağlayıp hükümet yetkisine sahip olduğu zaman o akımın diğer fraksiyonları da yükselişe geçebiliyormuş. Türkçülerin bu konuya dikkat etmesi gerekir. Türkiye’de ulusalcılık ve ülkücülük gibi yanlış ve eksik milliyetçiliklere karşı Türkçülüğü savunan bizlerin yakın iktidar hedeflerine kavuşana kadar ülkede milliyetçi bir iktidarın oluşmasına çalışmamız veya en azından bu durumu temenni etmemiz gerekir. Ülkenin gündemi Türk milliyetçiliği olduğu zaman Türkçülük kendisini daha iyi ifade edebilecek ortamı bulacaktır. Böylece doğru milliyetçiliğin Türkçülüğün önü açılacaktır.
  Türkçülerin yapması gereken ülkedeki siyasi konjonktürü her zaman takip etmek ve doğru değerlendirmektir. Küstüm oynamıyorumculuk, boykotçuluk, otarşik(içe kapanık) örgütlenme ve propaganda çalışmaları bize bir fayda getirmeyecektir.”

  Salih Mirzabeyoğlu’nun Salıverilmesi ve Terör Örgütleri Üzerine Birleşik Türkçü Cephe’nin Açıklaması

  kindarmeddah on 17 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz • Yorum yaz

  Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.