Tanrı Dağı kadar Türk Yine Tanrı dağı kadar Türküz

Hira dağı kadar müslüman olmayan Hep tanrı dağı kadar Türk olacağız Satanlardan kaçanlardan Yufka yüreklilerden olmayacağız!

SHAMAN on 19 Aralık 2015 yazdı İnanç.
Cevap yaz  Soydaşım bence bu davanın takipçilerinin dini inançları üzerinden dayatma yapmak yanlıştır kişilerin dini inançlarına karışmak diye birşey törede yoktur , fakat davayı bir bütün olarak düşündüğümüzde inancımızın davamıza zarar verip vermeyeceğini tartışmak daha doğru olur , keza bir çok müslüman soydaşımda davaya zarar vermeden dinlerini yaşayabilmektedirler.

  kirimtatari on 21 Aralık 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Hira Dağı diye bir dağ yoktur. Hira Mağarası vardır ve Nur Dağı’nın bir bölümüdür. Genelde Türkçüler Tanrı Dağı kadar Türktür, başka bir eklemeye, simgeye ihtiyaçları yoktur. Biz Türkçüler için Tanrı Dağı kadar Türk olmak yeterlidir, ülkücüler Hira mağarasını da eklemek istemişlerdir oraya. Onların fikridir ama gerçek bir Türkçü için Tanrı Dağı kadar Türk olmak yeterlidir.

  Urungu97 on 22 Aralık 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Türkçülükte kşilerin dini inancına karışmak yoktur sadece Türk olması yeterlidir. Tanrı Dağı kadar Türk olmak yeterlidir.

  tungatigin on 3 Ocak 2016 yazdı.
  Cevap yaz

  Tanrı Dağı kadar Türk olmak bizlere yetmedi mi? Türklük yalnız başına yetersiz miydi de İslam o’na eklendi? Türklüğü kâfî görmeyip İslamla “şereflendiğini” söyleyenler, Hira mağrasından çıkan safsatalara ve Türk’ü âlâkadar etmeyen türlü ahmaklıklara inanabilir ve “kul” olamayı seçebilirler. İnançlara saygımız var. Ahmaklığa da öyle. Ancak ahmaklığı Türklük ile harmanlayıp önümüze şeref diye sunanlara tahammülümüz yok. İslam davası gütmek isteyen güdebilir. Ancak, “Türkçülük” adı altında değil.

  PoyrazTurq on 4 Şubat 2016 yazdı.
  Cevap yaz • Yorum yaz

  Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.