SAMİMİYETSİZLİK

Her dönemde ergenlik çağına gelmiş kişiliklerin ilgisini çekecek akım, düşünce veya insanlar vardır. Bunlar genelde başkalarına farklı marjinal gözükme çabası içindir. Önceki yıllarda ilgi çekmek isteyen varlıklar genelde “Deniz Gezmiş, 3 fidan, Che ” tarzı şeylere salça olurken bu dönemde ilgi çekmek isteyen 14 15 16 yas grubu arkadaşlar daha hiçbir şey okuyup araştırmadan “Irkçıyım, Türkçüyüm kürtleri sevmiyorum Atsız Ata ” moduna giriyor. Bu Türkçülük gibi ciddi katı ve milli bir davayı ele ayağa düşürüp insanların bize bakışını aşırı zedeliyor. Buna bulunacak tek çözüm sosyal medya hesaplarında ki Türkçülük akımına son vermektir. Esen kalın .

ZIRH on 22 Mayıs 2015 yazdı Tespit.
Cevap yaz  Zırh;

  Ben de hiçbir teşkilata bağlı değilim.

  Teşkilatın bir anlamı yok. Kişi kendini bilmedikten sonra, teşkilata bağlı olmanın da olmamanın da hiçbir manâsı yok.

  Kişi kendini bildikten sonra da herhangi bir teşkilata bağlı olmaya ihtiyaç duymaz. Çünkü önemli olan; herhangi bir teşkilatla değil, senin gibi düşünen insanlarla olmandır.

  AlganHKK on 23 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Yalnızca ergenler değil; herhangi bir konuda seçim yapan insanların çoğu o an için işine gelen seçimi yapar. Kimisi azınlık olduğu yerde kimliğini saklayabilmek için Türkmen olduğunu iddiâ eden bir Çerkes olabilir, kimisi yaptığı hataların vicdan azabından kurtulmak için yaşlı adamdan 5 liraya peçete alır…

  Ne yazık ki insanların seçimleri, menfaatleri doğrultusundadır.

  Sanal ortamın faydası veya zararı da, bu menfaat doğrultusunda düşünüldüğü zaman, nasıl kullandığımızla ilgilidir.

  Yaşından dolayı değil de, algı seviyesinden dolayı aklı ermeyen insanların, ortalıkta Türkçü olduklarını iddia etmesinden dolayı büyük faydası olabilecek bir silahın imhâsı, bizim için zararlı olacaktır. Bu silah sizin de söylediğiniz sanal ortamın ta kendisidir.

  Akıllıca kullanıldığı zaman birçok engeli ortadan kaldırabilir.

  Ki gerçekten haklıysanız bile ve istesek de bunun önüne geçebilmek mümkün değil. Ancak ve ancak, bütün sanal ağın kesilmesi ile mümkün olan bir durum.

  Yâni insanlar seçimlerini yapacak; ama doğru, ama yanlış… Buna engel olamayız.

  Türk’ün düşmanı olmayanlar Türkçülüğün de düşmanı değildir, ki onlar zaten Türkçü’dür.

  Eğer ki işin içine girmeden Türkçülüğün kötü olduğunu düşünen varsa, onlar zaten düşmandır.

  Buna göre bir kimse, Türk ama Türkçü değilse, Türk olmasına rağmen yine düşmandır diyebiliriz.

  Düşmanlar da ne olursa olsun bizi kötü bilecektir.

  Bu nedenle Türkçülüğe atılan çamurların hiçbir önemi yok; biz bizi bildikten sonra…

  AlganHKK on 22 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Son vermek falan değil de, herkes dikkat edip spamlatmaya çalışsın böylelerini. Yapacak başka bir şey yok, at iziyle it izinin karıştığı bir mecraa twitter.

  Türk Kanı on 22 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Kesinlikle sanal alem Türkçü gillerini tamamen yok edemeyiz ancak kendi şehrimizde ki Türkçü arkadaşlarla irtibatta olup biraz fedakarlık yapıp bir araya getirsek artıkların kim olduğunu farkeder ona göre davranırız. Hiçbir teşkilata mensup olmayan laubali Türkçülerle dolu sanal ortam ve gerçekten benim bu duruma karşı kaygım çok büyük arkadaşlar.

  ZIRH on 22 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Yaş ile alakalı olabileceğini düşünüyorum. Zamanla oturacaktır. Kendini bulacaktır. Samimiyetle yaklaşacaktır. Ne kadar araştırırsan, Türkçülük hakkında ne kadar bilgiye kavuşur ve atalarının yaşantısını, yasalarını, töresini merak ederse o kadar ciddiyete sahip olacağını düşünüyorum.

  Kam on 22 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Algan yazdıkların kusura bakma ama saçmalığın dibidir. Türkün en önemli vasfı teşkilatçılığıdır. Teşkilatlanmayip oturduğu yerden Türkçülük yapanların davaya hiçbir katkısı olamaz yazdıklarını kendi içinde bir sorgula teşkilatcilik gereksiz diyen bir Türkçü görmek beni çok şaşırttı

  ZIRH on 23 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Peki; sen hangi teşkilata bağlısın?

  Neden o teşkilata bağlısın?

  Teşkilat olarak, yürüyüşlerden, aranızda yaptığınız toplantılardan, mezar ziyaretlerinden, dergi satmaktan başka ne yaptınız?

  Teşkilatının doğru yolda olduğundan emin misin? Peki bunca farklı teşkilat var, hepsi de kendisinin doğru olduğunu söylüyor; niye ayrılar?

  Ve ben neden bunlardan birinin tarafına geçmek zorunda olayım ki? Hepsi ile de iletişimde olmak daha mantıklı. Böyle bir taraf seçmek, kendi içinde gruplaşmaktan başka bir şey değil.

  Şu an için, sanırım deneyimlerinin azlığından dolayı ne dediğimi anlayamıyorsun ama, ileride anlayacaksın ve hak vereceksin.

   

  AlganHKK on 23 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Adana ülkü ocakları teşkilatındayim! Ve her hafta 15 16 yaşında ki çocuklara seminer vererek onlara davayı anlatıyorum Atsız okutup bilinçlendiriyorum. Sen evinde tweet atmaktan başka birşey yapmazken ben Atsız Atanın mücadelesini seminer konusu yapıp sunuyordum. Şimdi bağlı olduğum kurumu eleştirme gafletine düşeceksin belkide ama senin gibi düşününlerin insanların yaptıklarını küçümseyip karalamaktan başka yaptığı bir iş yok. Ayrı Ayrı teşkilata bölünmüş olmak ülkünün aynı olduğu gerçeğini değiştirmez . Madem ayrı teşkilat olayından rahatsızsin bir araya getirmek için ne yaptın ?

  ZIRH on 24 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Peki, anlıyorum…

  Ben hiçbir şey yapmadım.

  Esenlikler.

  AlganHKK on 24 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz • Yorum yaz

  Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.