Neden birbirimizle kavga ediyoruz?

Anlamıyorum, sürekli denk geliyorum. Her türlü ideolojide, fikirde birbiriyle kavga eden insanlar var. Komunistler mesela birbiriyle fikir ayrılığına düşünce kavgaya tutuşuyor ya da Kürtlerde. 
Biz Türkler, Türkçü bireyler olarak neden kavga ediyoruz, birleşmek yerine? Onlar kavga ederken bizlerin bir olması lazım. Farklı görüşe sahibiz diye birbirimize laf edip, kavga etmemeliyiz. Saygı çerçevesinde tartışmalı ve konuşmalıyız.
Birlik olma zamanı artık, herkes birbiriyle kavga ederken…

Cevap yaz  Türkçü olan kimseler zaten kavga etmiyor ve fikir ayrılıkları da yok.

  Ki zaten Türkçülüğün kendisi bir fikirdir. Türkçülüğe uymayan bir düşünce var ise, o zaman ayrı bir fikir ortaya çıkmıştır. Yâni o kişi Türkçü olduğunu söylüyor olsa bile, aslında bambaşka bir fikir altındadır; adı olmayan. Ad veremediği için, kendi fikrine en yakın olanı seçer ve o fikrin altındaymış rolü yapar.

  Burada fikir ayrılığı yaşayan insanları görüp, onları Türkçü sanmanız size, Türkçülerin anlaşamadığını düşündürmüş olmalı.

  Türkçü olduğunu söyleyen herkesi ciddiye almamak gerek.

  AlganHKK on 22 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Sosyal medyada Kürtlere herkes karşı olmuş durumda, bu iyi bir şey aslında ama bu yüzden kendine herkes Türkçü demeye başladı. Sosyal medya da popüler kültürün etkisi altına giriyor Türkçülük bu kötü bir şey. Zaten bu aptalları iplemiyorum ama Ülkücüleri sevmeyen bir kesim Türkçü var, ben onlara aptal diye hitap ediyorum, bir de Ülkücülüğün ne olduğunu kavrayan bir kesim var. “Tigir:Er” sayfası yüzünden Ülkücülüğün ne olduğunu bilmeden küfürler eden ve ona karşı olan bir kesim Türkçü yetiştiriyor Tigir:Er sayfası. Bu da çok kötü bir şey.

  Cevap yaz

  Birlik olmalıyız. Vatan hainleri çoğalıyor. Bayrağı ne kadar çok el tutarsa o kadar iyi.

  Cevap yaz

  Ülkücü denince akla birçok farklı özellikte insan gelir. Biz de Ülkücü’yüz. Ama burada Ülkücüler’den kasıt MHP’li olanlar ise onları ben de sevmiyorum. Kişilikleri olsun, görüşleri olsun benim kabul edebileceğim şekilde değil. Bizim dışımızdakileri şucu veya bucu diye algılamak yerine hepsini aynı tarafa koyuyorum; hepsi ‘düşman’ tarafında benim için.

  Sosyal medya, sanal ortam olayına gelirsek; herkesin kendine Türkçü demesi çok da önemli bir durum değil. Yeri ve zamanı gelip herkesin alana çıkması gerektiğinde, kimin ne olduğu ortaya çıkacak.

  Yani bu konuları aşmamızın zamanı geldi. Kürt’müş, Arap’mış, Laz’mış bunlara takılıp kalmamak gerek.

  Biz öncelikle kim olduğumuzu, sonra da bizim dışımızdakilerin kim olduğunu bilelim. Sonra da parasal açıdan olsun, askeri açıdan olsun güç kazanmaya bakalım.

  Karşımızdaki insanlar yasalara uygun (!) hareket ediyor. Biz de bu nedenle yasalara uygun (!) hareket edeceğiz.

   

  AlganHKK on 22 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz • Yorum yaz

  Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.