IRK TESTİ !!!

Geçen bi mesaj geldi bir kardeşimizin kafasına bir soru takılmış bende bildiğim kadar yanıtladım ama sanırım kardeşimizin aradığı yanıtı veremedim. Mesaj şöyle,

“ Merhaba ben ırkına candan bağlı biriyim ve benim bu Türkçülüğümü fark eden bir arkadaşım bana dedi ki « sen Türk olduğunu nerden biliyosun ? Bu topraklarda yaşamış olan hala da yaşayan  birçok ırk var senin bugün hakkında iyi yorumlar yapmadığın ırklar var , o ırkın veya onların  DNA sını taşımadığını nerden biliyorsun ? Şuan TC vatandaşı olman seni Türk yapmaz ki , geçmişte farklı bir ırktan biriyle evlenmiş birileri olabilir
Ve bana youtube da ırk testi ile alakalı bir video gönderdi insanların haz etmediği ırklar var ve yapılan DNA testinde o ırklara sahip oldukları çıkıyor. ya bende aslında bu durumdaysam sadece benim için değil hepimiz için geçerli bu Gitsem ırk testi yaptırsam ve aynı şeyleri bende yaşasam lütfen beni tatmin edecek yanıt verir misiniz?  Günlerdir düşünüyorum ama mantıklı bir yanıt çıkmıyor.  ”

Kardeşimizin mesajı yukarda , Kendisi bir sonuca varamamış biz yardımcı olmaya çalışalım
Size böyle bir soru- sorular gelse nasıl yanıt verirsiniz ?

Cevap yaz  konuyu küresel anlamda düşünecek olursak, bildiğiniz gibi milliyetçilik fikir grupları oldukça farklılık gösterir.

  saf-kan  ırk milliyetçiliğini savunun grupların teknolojinin ilerlemesiyle geçmişten günümüze bir hayli zorluk içine girdikleri su götürmez bir gerçektir, bu bağlamda gelinen son nokta ise üst mevkilere saf-kan insanları koyup her sistemde olduğu gibi yönetici-yönetilen piramidi oluşturulması oldu. bu fiikir akımlarının olumlu ve olumsuz yönlerini bu konu başlığı altında tartışmak gibi bir niyetim yok.

  diğer milliyetçilik fikir akımlarına örnekler verilecek olursak; kültürel asimileye uğramamış topluluklar (genelde ölçütü dindir), asimileye uğramış ama kendini o milliyetten kabul edenler (genel olarak yaşadığı yerlerden göç etmiş aileler, boylar), gerileyen veya gelişen topluluklarının son halini odak noktası alarak o normalin etrafında olan topluluklar, aynı ülküyü benimseyen ve aynı ülküye hizmet eden topluluklar olarak daha sayısız örnekler verebiliriz.

  söylemek istediğim, her fkir grupları kendi içinde bir mantık mekaniğine oturmuştur. Türk milliyetçiliği adına konuşacak olursak, herkesin gönlünde yatanın saf-kan Türk ırkı olduğunu söylemek çok da yanlış olmaz. günümüz dünyasında evet ütopiktir, evet olması pek muhtemel değildir. fakat bir insanın kanında Türklük varsa o insanın Türklük’e hizmet etme görevi vardır. bu hizmet de yukarıda bahsettiğim milliyetçilik akımlarını ötekileştirmemek, bu gruplara toplayıcı bir üslup takınarak yaklaşmak, milletinin çıkarlarını korumak ve milletini değişen dünya’ya ayak uydurabilen bir millet haline getirmek.

  son olarak söyleyeceğim bir şey daha var, umarım bir gün soyu kırılan değil de soykıran olur Türk milleti ve gençlerimiz yaptığı evliliklere ve o insanların ailelerine bu açıdan da yaklaşırlar. bu bir nefret söylemi değildir. dna bir mirastır, milli servettir. bunu paylaşmak bizdekini azaltırken paylaştığımız insanlar için hiçbir şey ifade etmez.

  uzun oldu biraz umarım okursunuz…

  Cevap yaz

  Bilimsel konuşmak gerekirse hiç bir insan ırkının saf dna sını alamaz yani yüzde yüz Türk yüzde yüz çinli diye birşey zaten yok. Yani kısaca şu kendini Türk hissediyorsan soyun sopun belliyse nerden göçtüğünü az çok biliyorsan akrabaların yani atalarının nerelerden geldikleri belliyse Türklerse sende Türksün. Fazla kafanı karıştırmana gerek yok. Aklında kalıcaksada yaptır hiç bir sakıncası sıkıntısı yok. Kutlu geceler.

  iskurt on 31 Ekim 2016 yazdı.
  Cevap yaz • Yorum yaz

  Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.