Bu Doğu Perinçek Neci?

Cnn’de gördüm çıkmış konuşuyor… Bi dinledim bunun ağzından millilik lafını duyunca bi irkildim… Dikkatlice dinlemeye başladım… Ulan adam Türk milliyetçiliğinden bahsediyor… Ben bunu hep moskof sanarım…
Apoyla dağda sıritarak poz veren adam şimdi millilikten bahsediyor. Nedir bu işin aslı efendiler?

Göktürk on 11 Mayıs 2015 yazdı Fikir.
Cevap yaz • 12 Yorum

  Perinçek’in çıkarttığı 2000’e Doğru Dergisine göz atın arkadaşlar.
  Kendisi kemalist postuna bürünmüş, solak bir taşerondur.
  Her zaman; kanalı, dergisi, gazetesi, partisi ve örgütlü gençliği olan bir adamdır.
  Bu paranın kaynağı neredir, asla bilinmez.
  Partisin de kürtçü, emekli asker, kemalist, seküler milliyetçi, islamcı, eski kızıl yeni demokrat adamlar her zaman vardır.
  Güvenmemek gereken, kimin finanse ettiği bilinmeyen bir kişidir.

  Toymaduk on 12 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Adamlar neyi sattıklarını unutmamak için parti kurdular.

  İşbara Alp on 12 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Bu benim de kafama takılmıştı. Umarım birisi yardımcı olur.

  koncuy on 11 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Yanlışın miras olmadigini savunmaya degmez oldugunu farketti pericek bu yuzden suan bu tarz takiliyo oy kaygisi yoktur eminim

  on 11 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Apoyla resmi var adam el sıkışıyor ağziyla kus tutsa yine Turk milliyetcisi olamaz… Milliyetciligi Ataturk u kullanarak oy toplamaya calisan komunist…

  RuhAdam on 12 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Anda Dergisi’nin 6. sayısında Mithat Akar’ın bu konuyla ilgili güzel bir yazısı var. O yazıda, Perinçek’e dair tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

  KUTALMIS on 12 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Dönemde hangi siyasi akım popiler, tutuluyorsa ona ayak uydurmaya çalışan siyasetin fırıldaklarından ve bende solun tayyip Erdoğan’ı olan kişi

  anadolukartali on 12 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Dağda apoyla sırıtmalar, fotoğraflar tabiki hoş değil. Ancak haksızlık yapıldığı açıktır. O dönem bir çok gazeteci o piçle görüşmeye gitti. Herneyse olay bence tamamen akp yardakçılığı. Yakın dönemden bahsediyorum. Hapisten bir anda çıktı ve ilk iş partinin adını değiştirerek akp karşıtı parti seçmenlerinin oylarını almaya kalkıştı. ”Ulusalcı, sosyalist, demokrat…” falan diye sayıyorlar, ancak İslamcı ve dindar yok ?
  Halbuki en büyük seçmen kitlesi bu. Adam bunları istemiyor ki, akpnin iktidarına engel olabilecek partileri zayıflatma politikası sadece. Kısaca tayyip itinin oyunu.
  Ayrıca bir diğer nokta; ne oluyor kardeşim bu hapisten çıkanlara ? Hepsi yalamacı olarak piyasada dolaşıyor. Sedat peker vs.
  Yazık. Esenlikler.

  Türk Kanı on 16 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Eski İşçi Partisi lideriydi.  Fotoğraftan da anlayacağın gibi eskiden Marksist örgütlerle içli dışlıydı bunlardan biri de PKK’dır. Komunist olması gereği o şekilde davranıyordu. Ama son günlerde Ulusalcılıkla/Maoculuk yapmaya başladı. Maoculuk oryantalist komunizmdir. Şark milliyetlerine uygun Komunizm yani. Ulusalcılığın yanında Kemalizm yapmaktadır. Kemalizm de ortanın solu denilen ne idüğü belirsiz bir noktadadır. Komunizm karşıtı olan Başbuğa rağmen Komunistlerin Kemalistlik adı altında Atatürk’ü savunmaları gariptir. Bunlardan biri de Vatan Partisi ve Doğu Perinçektir. “Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır.” dedi diye Kemalist olan eski bir Komunist abimiz kısacası.

  Cevap yaz

  Perinçek eski solculardan, hani daha kürtlerin solcu Türkleri kullanarak kendi pis emellerine başarıyla alet ettiği 70-80 li yıllarda oyuna gelenlerden.  Sovyetlerin yıkılışından sonra kürdolar, doğa yasası gereği marksizimden amerikancılığa kayınca , perinçek de Atatürkçü Türk soluyla birlikte vaziyete uyanarak yavaş yavaş kendini kürdolardan soyutlamaya başladı. Her ne kadar desteklemesem de Atatürk Milliyetçiliği ve sol düşüncenin ülkede hakim olma düşüncesi ABD nin işine gelmediği için de  Ergenekon ve balyoz dönemlerinde diğer Atatürkçü subaylarla birlikte içeri alındı. AKP ile cemaat kavgasında ergenekon-balyoz tutukluları serbest kalınca burdan hüküm yemiş eski subayları etrafında toplamaya başladı.

  Parlama noktası ise 15 temuz darbesi oldu.

  Darbeye ilk karşı çıkanlardan biri perinçekti ve halkı bu darbenin amerikancı bir darbe olduğuna ikna etmeye uğraşıyordu. Son olarak gerek rus jeti muhabbeti , gerekse muhaliflerin Suriye’de başarısız olması bütün bunlarla birlikte ABDnin  ülkede darbe yaptırması sonucu AKP nin Suriye politikası tamamiyle tıkanınca , Rusya ile görüşmelerde bulunup iki ülkenin arasını bularak, PKK ya ve Amerikaya karşı bugün gerçekleştirdiğimiz Fırat-Kalkanı operasyonuna zemin hazırladı.

  OguzHAN1 on 19 Kasım 2016 yazdı.
  Cevap yaz

  Adamların verdiği cevabı söyleyeyim. Dağa gidip apoyla görüşen bir tek perinçek yok o zamanın tüm gazetecileri gitmiş. Neden onlara vatan haini muamelesi yapmıyormuşuz ? Ayrıca vatan partisi Atatürk’ ün falan değil, deniz gezmisin askerleriymiş. Kendi ağızlarından böyle duydum ben.

  Mmert14 on 12 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  En çok haksızlığa uğrayan lider.

  Kam on 12 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz • Yorum yaz

  Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.