Alparslan Türkeş Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir?

Başlıkta belirttiğim gibi düşünceleriniz nelerdir?

Kutad on 9 Mayıs 2015 yazdı Fikir.
Cevap yaz • 11 Yorum

  Halbuki yoldaşını bırakıp dönenlerin
  Değişilir topu da bir sokak kaltağına.

  Turk_Elleri on 9 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Benim sadece saygı duyduğum bir kişiliktir. Milliyetçiliğe katkıları büyüktür ama 1944′ de af dilenmesini ve 1969’da Hüseyin Nihal Atsız’ı  ve Türkçüleri  satması gözardı edilmemelidir. Kendisi ayrışmalara yol açmıştır.
  Bana göre  Başbuğ sıfatını haketmeyen biridir.  Çünkü Başbuğluk sıfatı devlet yıkıp , devlet  kuranlara denir . Bu yüzden son Başbuğ Atatürktür.

  Kutad on 9 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Severim. Ama günümüzde ocaktakiler çok büyütüyorlar bence. Başbuğluk sıfatını hak ettiğini düşünmüyorum. Bugün MHP’nin başında olsa tayyipi devirebilecegini sanmıyorum. Bunlar benim görüşlerim.

  Göktürk on 9 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Saygı duyulur veya duyulmaz, orasını bilemem, lakin sevmediğimi söylediğimde sürekli tepki aldığım kişidir. Nedir bu kadar abartılan? Türkçülerin sevmek ya da saygı duymak gibi bir zorunluluğu var mıdır? Elbette yoktur. Atatürk’ü, yolbaşçımı, Enver Paşa’yı, Attila’yı ve nice yiğitlerimizi seviyor, peşlerinden gidiyorum, Türkeş’i sevmemişim ne çıkar?

  suyunbike on 13 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Türk siyasi tarihinin en ilginç figürlerinden. Gerçek bir lider. Kelimenin tam anlamıyla pragmatist. Çoğu konuda hemfikir olmasam da, saygı duyduğum insan

  karacakatun on 14 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Atsız atanın : “Bozkurtlar, MHP’den ayrılın… MHP Şeriatçıdır” sözünü etmesine vesile olmuş, Başbuğ sıfatını haketmeyen insan. Ayrıca; 1973 yılında Atsız yanlısı Ali Balseven’in Ülkücüler tarafından öldürülmesi ile MHP ve Atsız arasındaki ilişki tamamıyla kopmuştur. Ali Balseven’in öldürülmesi nedeniyle Atsız, “Ne Yaptığını Bilmeyenler” adlı yazısında; “Türkçü bir genç olan Ali Balseven; milliyetçi parti diye MHP’ye girip, bu partinin kesinlikle Türkçü olmadığını anladıktan sonra çıktığı için, üstüne çektiği düşmanlıklar sebebiyle kahpece öldürülmüştür” diyerek MHP’nin milliyetçi, Türkçü olmadığını söylemiştir.
  Sloganlar: “Kanımız aksa da zafer İslamın”, “Çağrımızda İslamda dirilişe”, “Gücümüzü İslamdan alıyoruz”, “Ülkücü gençlik ölecek, İslamın güneşi sönmeyecek”, “İslamın bayrağı kanlarımızla yükseliyor” ……..

  Kam on 11 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Saygı duyulması gereken şâhsiyet. Ne kadar yanlışlar yapsa da doğru şeylerde yapmıştı zamanında. Büyük saygı duyulmalı, kimsenin yapamayacağı şeyleri yapmıştır.

  Cevap yaz

  Saygıdeğer büyük insan. Bazen yanlış şeyler yapmış olsada Türk Milliyetçiliğine ciddi anlamda kazandırımları olmuştur.Ruhu Şad Olsun.

  LiveStorm on 19 Mayıs 2016 yazdı.
  Cevap yaz

  Kandaşlar en nihayetinde bir dönemin gençlerine Türkçülük aşılamış şahsiyettir. Biz yeri gelecek Muhsin Yazıcıoğlu’nu da takdir etmek zorundayız. Türkçülük Bayrağı’na her kim vesile olmuşsa bizim saygı duymamız, sahip çıkmamız gereken karakterlerdir.

  BoluBeyinden on 28 Ekim 2016 yazdı.
  Cevap yaz

  Türkçülükle İslâmcılığı sentezlemiştir. Ancak ne Türkçülere ne de İslâmcılara yaranabilmiştir.

  toreli on 10 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Türk-İslam sentezi adı altında Türkçülüğü lekelemiştir

  arapsavar on 10 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz • Yorum yaz

  Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.