7 Haziran 2015 seçimlerinde oylar kime verilmeli? MHP mi?

Önümüzdeki seçimlerde kime oy vermeliyiz? Ben HEPAR düşünüyordum ancak seçime bağımsız olarak girme kararı alındı.Sizin görüşleriniz nelerdir? Bir Türkçü kime oy vermelidir?

DOHAN on 5 Mayıs 2015 yazdı Siyaset.
Cevap yaz • 21 Yorum

  Partiden ziyade Millet Vekilliğine adaylığına koyan kimseyi değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum. Her aday da millete faydalı olacak diye bir kaide de bulunmadığından,  sizin büyük derdinizden anlamayan bir kimseye asla oy vermemenizi ve şuursuz demokrasiyi boykot etmenizi öneririm.

  Türkmenoğlu on 5 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Hepar’a saygı duyuyorum ama parti olarak girmediler seçime. Yani çok küçük bir kesim hariç kimsenin oy verme şansı yok.

  MHP’yi eleştirsek de yapacak bir şey yok. Kime verelim Kılıçdaroğlu’nun partisine mi? Soykırımın 100. yılı diye konuşanları 1. sıradan aday gösteriyor. AKP zaten malum. Beğensek de beğenmesek de şu anda milliyetçi tek parti MHP

  BugraHann on 8 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Tartışmasız MHP akp ülkeyi sattı satacak chpnin Atatürk ile uzaktan yakından alakası kalmamış sp-bbp de cemaat dersek yine tek yer MHP kalıyor. Sinan Oğan aday olarak çıkarılmadıktan sonra bi küskünlük oldu herkeste ama yapcak bişey yok.

  urungu on 5 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Şuan tek alternatif MHP.
  Chp komunistlerin elinde.
  bbp-sp urungunun dediği gibi ümmetçi cemmatci.

  Cevap yaz

  Oyunuzu HEPAR ‘a vermekten neden vazgeçtiniz ? Son çare MHP falan da değil yani beyler. 13 senedir görüyoruz muhalefeti. HEPAR %10 a ulaşamayacağı tehlikesine karşın bağımsız adaylarla giriyor. Yani parti olarak girip İstanbul 1. bölgede 500.000 oy alsa bile baraj altında kaldığı için giremiyordu. Ama bağımsız katıldığı için 150.000 oy alırsa meclise girebiliyor. Oy sayısı bölgelere göre değişiklik gösteriyor. HEPAR adaylarına oyunuzu verin, baraja takılmıyorlar.

  boaydos on 5 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  MTP katılsaydı seçimlere keşke. Söylemleri gayet güzel Türkçülük adına.

  Cevap yaz

  “boaydos”  Ben İstanbulda  yaşamıyorum,benim yaşadığım yerde HEPAR adayı yok,olsa ben de verecektim.Bu yüzden bir tek MHP kalıyor geriye.

  DOHAN on 5 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Ayse_Pusat biz burada kimseyi yönlendirmeye çalışmıyoruz, sadece düşüncelerini merak ediyoruz,kimse kimseye bir şey yaptırma çabasında değil.

  DOHAN on 5 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  MHP’ye atılan her oy, Türkçülüğe atılan bir kurşundur. MHP, iktidâra gelirse, Türkçülük darbe yer.

  Hun33 on 6 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  MHP’nin Türkçülüğü dinle karıştırmasına kesinlikle taraftar değilim. HEPAR adayları üç büyük ilde diğer illerde aday yok. Emin olun 1 HEPAR milletvekili, 549 kişiden daha çok savunacak Türklüğü.

  boaydos on 6 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  Türkçü aday yoksa oy da yok!

  Alperen2071 on 6 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz

  türkçülerin çoğu demokrasiden yana değil eee haksız sayılmazlarda bende oy kullanmayanlardanım

  Kagan on 7 Mayıs 2015 yazdı.
  Cevap yaz • Yorum yaz

  Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.