3.sınıf Türkçüler!

*Kendileri genellikle soldan Türkçülüğe geçmişlerdir.
Kemalistlerdir!
*inönü onlar için kahramandır!(Dalkavuklar Gecesini okumamışlardır)
*Osmanlıya sayar söverler(atalarına söven bir Türkçü düşünsenize) devşirme olduğunu araplaşmış olduğunu söylerler (bu 3.sınıflar müslüman olmayı araplaşma olduğunu düşünürler!) Osmanlının Türkleri katlettiğini söyler dururlar sen gidip baş kaldır düşmanı destekle sonra Osmanlı Türk düşmanı 🙂 Timur’da kendine karşı gelmiş olan Türklere acımamıştır(Tarihte örneği çoktur bunun söyle söyleyelim hiç bir devlet bir Türk devletini ordusuyla  yıkamamıştır. Türkler yani bizler kendimiz yıkıp kendimiz kurmuşuzdur misal Osmanlıyı yıkan yerine Türkiye Cumhuriyetini kuran Başbuğ M.Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarıdır milletin istikbali içindir. Osmanlı Hanedanı, Türk tarihindeki ailelerin en büyüğüdür. Tarihî vazifesini şerefle yapıp çekilmiştir ATSIZ ) buda  böyle de olması gerekiyor o zamanlarda mankurtlar vardı şimdi de!
Yine Osmanlı hakkında ki sözlükte bunlardan bolca var!
Osmanlı farsça ve arapça kullanıyormuş? Türkler islamiyeti kabul ettikten sonra bu tüm Türk devletleri için geçerli olmuştur inanmayan bakabilir Gaznelilere Selçuklulara.
“Türk soyu, eskiyi inkar eden, kendisine hizmet etmiş eski insanları küçük gören bir soy olmadığı için, böyle yapanların Türklüğünden daima şüphe ederiz.”  ATSIZ
*Atsız ata  der dururlar fakat sadece romanlarını okumuş makalelerinin varlığından bile haberleri yokturlar.
*Tanrıya inanmazlar özellikle islama  karşıdırlar bilmezler ki Türkçülükte inanç vicdandır inanç gözetmeksizin Türkler kardeşdir.
*Gelenek, görenek ve töreye karşıdırlar
*Bu 3.sınıf Türkçüler! nükleer santrallerin kurulmasına karşıdırlar ama resim müzik vs desteklerler bilmezler ki bunlar geri kalmış toplumlar için düşman ülkelerin bir oyunudur(misal bakın afrikaya adamlar gayet güzel müzik çalıyorlar söylüyorlar da ne oluyor zamanında böyle şeylerle uğraşmak yerine silah üretselerdi şimdi böyle olmayacakları.)
*Japonların Türk olduğunu söylerler (buna sadece gülüyoruz)
*Gayet laiktirler din düşmanlarıdır!(fakat laiklik inanç özgürlüğüdür)orasını burasını açmayı teşhirciliği laiklik olarak görürler.
imla yanlışları varsa affola.

Cevap yaz

• 16 Yorum

Türkçü’nün 3. Sınıfı diye bir tabir olamaz! 3. Sınıf ise zaten Türkçü değildir.

-İnönü’yü kahraman ilan eden Türkçü olamaz. Türklüğe ve Türkçülüğe verdiği zararlar ortadadır.
    -Osmanlı baştan sona akkaşık değildir. Türkçü kimse Osmanlı’nın Türk olan taraflarını sevmeli, Türk olmayan tarafına ise Karşı çıkmalıdır.
    -Osmanlı hanedanının Türk tarihinin en büyük ailesi olduğu düşüncesine ise katılmıyorum.
    -Arapça ve Farsçayı kullanımı ise başkası yapmış diye hoş karşılanacak bir durum da değildir. Demek ki onlar da hata yapmıştır.
    – inanç vicdandır. Dileyen dilediğine inanır demişsiniz. Atsız’dan cevap vermek istedim “Soyumuza, devletimize, yurdumuza, mukaddesatımıza, şerefimize fenalık etmiş olan her millette, her dine, her rejime, fikre, topluma, kişiye düşmanız. “Kinimiz dinimizdir!”
    -Türk Töresine karşı Türk olamaz ki Türkçü olsun! “Türk’e baş eğdirir, yalnız Töre ile Yasa!”
    -Her Türk evladı 3. Sınıf teknoloji olan Nükleere karşı olmalıdır. Doğaya ve Canlılara zarar vermeyecek bir enerji üretim kaynağını kullanmanın yolları aranmalıdır. Bu teknolojide mevcuttur.
    -resim, müzik gibi toplumu geliştiren sanatlar desteklenmelidir. Yalnız sadece bunlar üzerine eğilim gösterilmemelidir. Atsız’dan cevap vermek istedim “Bize yalnız dans etmesini, iyi giyinmesini, kur yapmasını ve aşık olmasını bilen gencin lüzumu yoktur. Bize bugün mesleğinde usanmadan çalışacak, yarın hudutta göz kırpmadan ölebilecek genç lazımdır.”
    -japonlar Türk değildir.  Türk olduğunu iddia eden Türkçüye de rasgelmedim.
    -Türkçüler laikliğe karşı değil, Türklüğe zarar eden her düşünceye, kültüre, inanca karşıdırlar. Atsız’dan cevap vermek istedim “İslamiyet ırk ve renk tanımazmış. Komünizm de tanımıyor. Amerikan anayasası da tanımıyor ama gerçekte bu fark daima vardır. İslamiyet’in ırk ve renk tanımadığı çağlar bir daha dönmemek üzere geride kalmıştır. Birinci Cihan Savaşında, İslam kardeşlerimiz Araplar’ın İngiliz’lerle birleşerek Türk ordularını nasıl arkadan vurduklarını unutmadık. Bu Arap ihanetinin başında Peygamber soyundan gelen şerifler bulunuyordu ki bunlardan birinin hatıraları Hayat Tarih Mecmuasında tefrika edilmektedir.”

Şimdilik bu kadar yeter sanırım. Esen olsun.

Türkmenoğlu on 9 Mayıs 2015 yazdı.
    Cevap yaz

Çok beğendim upladımda. Ancak şurda biraz gerçek var son zamanlarda gerek yurt dışında gerekse içerdeki yobazlar bizi arap olarak görüyor. Her yabancı filmde istanbul sanki arap şehri gibi ve bu bana aşırı derecede sinir bozucu geliyor. Kaldıkı son arap kralı öldüğünde yas ilan edildi ama iyi bir türkçü olan Oktay Sinanoğlu(şimdi buraya gelip bazıları onada amerikanın köpeği falan der) vefat etti ama ajanslara yansımadı. Müslüman olmak için arap olmak gerekmiyor.

Cevap yaz

Türkçülüğün sınıfı yok. Ya Türkçü’sündür ya da Türkçü değilsindir. Bu kadar basit.  

AlganHKK on 9 Mayıs 2015 yazdı.
    Cevap yaz

Yumuşak karınları din olan sözde Türkçülerin,  osmanlıyı her daim göklere çıkarma  güdüsü ile (Türklüğe lanet okunan kısımları bilip yutkunmalarına rağmen) Kemalistleri 3. sınf Türkçü ilan etmeleri, aslında kendilerinin o etikete layık olduklarını bilmelerinden kaynaklanıyor.. 2015 osmanlısını yaşayanların kendi ordusuna kumpas kurmaları, milli gücü kırmaları tarihin tekerrürüdür ve hala görmemektedirler. Arkadaşın uzun yazısını ” yol yaptık” diye bitirmesi yerinde olurdu.

Kam on 9 Mayıs 2015 yazdı.
    Cevap yaz

Doğru söze ne denir…

koncuy on 9 Mayıs 2015 yazdı.
    Cevap yaz

yemişim imla yanlışlarını. noktayı koymuşsun on numara olmuş.

Tonyukuk on 9 Mayıs 2015 yazdı.
    Cevap yaz

kusura bakmayın dışarda yazdım akşam evde inceler düzeltirim

UlugNoyan on 9 Mayıs 2015 yazdı.
    Cevap yaz

Osmanlinin afsar boyina yaptiklarini unutmadik. Kinim buyuk osmanogullarina ! simdi bizide 3. Sinif turkcu yapin bakalim. Sizi gidi suursuz sokaga cikmaya korkan klavye delikanlilari Sizi

İşbara Alp on 9 Mayıs 2015 yazdı.
    Cevap yaz

Çevresindeki şartlar nedeniyle sona yönelmiş onu doğru yol sanmış lakin vaktiyle kanın çektiği yere geçen adamı hangi hakla sorguluyorsun sorgulamayı geç sınıflandırıyorsun sen kaçıncı sınıf Türkçüsün ? Klavyade yazmak  yerine kaç tane eyleme destek verdin acı gerçek şu ki %80 sosyal medyadan vuralım kıralım asalım Kadıköyde yürüyüş yapıyoruz sözde 2 bin kişi gelicek sosyal medyada hooopp bir buluşuyoruz 300 kişiyiz.Allahtan gelmiyorsunuz sizin gibi çoluk çocuk götleri topukta kaçıcağından yalnız karizmamızı zedelersiniz ya bide Türkçülüğü sınıflandırıyor lan sen kimsin davan için ne yaptında insanları sınıflandırıyon

kizagan on 9 Mayıs 2015 yazdı.
    Cevap yaz

“*Japonların Türk olduğunu söylerler” bi kere Türk soyları hiçbir zaman sapkın inançları tercih etmez ancak bunların iğrenç denecek gelenek ve festivalleri var… bi Türkçünün araştırıp yorum yapması gerekir duyduklarıyla değil… Japonlardan haz etmiyorum

PASA on 10 Mayıs 2015 yazdı.
    Cevap yaz

@Kam adlı arkadaş Ne yani akpyi mi savundum şimdi ?yolmuş. Kemalistlik İnonunun gorusleridir inönu ise Türklük düşmanıdır! Kemalistlik ile Türkçülük arasındakı farkı bilmeyecek kadar bilgisiz olma.
    @IsbarAlp klavye delikanlısıymış hiç güleceğim yoktu Men Türkmenem Yavuz Türkmenleri öldürmüştür ben Yavuza kin mi besliyorum ? Bunlar iktidar mücadelesidir. Dediğim gibi hep kendi devletlerimizi kendimiz yıktık eğer böyle düşünürsek asla bir olamayiz. Mankurtluk yapmayin onlarda bizim atalarimiz.

Cevap yaz

@Türkmenoğlu 3.sınıf diye tabir ettiğim Türkçüler Türkçüyüm diye geçinip gerçekleri bilmeyenlerdir.
    İnönü Konusunda aynı fikre sahibiz
    Evet Osmanlı Devletinde değişmeler ve bozulmalar olmuştur rüşvet yeniçeri ocağındaki değişmeler vs zaten bu yüzden yıkılmıştır.
    Dil konusunda ise hoş karşılamıyoruz zaten fakat bunu kullanıp Osmanlıya sövenlere karşıyız eğer yargılamak istiyorsanız önce sizlerinde böyle devletler kurmanızı bekliyoruz sonra yargılayın.
    müslümanlar ki Türkleri katledenler emevilerdir bunlar peygamber ailesine en çok zarar verenlerdir bunların müslümanlığı tartışılır.
    Teknoloji konusunda katılmıyorum size eğer tedbiri alınır ve ihmal olmaz ise bir sıkıntı olmayacaktır nükleer santraller konusunda bir sürü mühendis var bunları destekle ki daha iyisini yapsınlar çevreye zararı azaltsınlar.
    Müzik ve sanat konusunda ise bakın şuan ülkemizde ki sanatçıyım diye geçinenler sanatçı mı sizce bunların yazdığı şarkılara bakın bi tonla para kaldırıyorlar saçma sapan şarkılardan bunların önüne geçmeliyiz teknolojiyi geliştirmeliyiz yüzlerce Türk acunda sıkıntı çekiyorken sizler nasıl rahat uyuyorsunuz hazırlanmalıyız savaşa kastetmek istediğim buydu.
    Şuan ki laikçiler Türklüğe zarar vermektedirler Başbuğumuz Türkçüydü laikliği getiren o zaten ama amacı şimdiki laiklik değildi. Afedersiniz ama g….lığı laiklik olarak görüyorlar şimdikiler
    Evet biz de zaten tüm müslümanların birleşmesi gerektiğini savunmuyoruz şuan ki araplar ne kadar müslüman ki? adam dev binalar yapıcağına madem müslümansın fakirleri doyur “yiyiniz içiniz ama israf etmeyiniz” diyor ayet şuan ki uzun adam ne kadar müslüman sence ? Bunları gerçekten müslüman falan diye düşünmeyin lütfen biz burda arapları savunmuyoruz zaten benim burda kastetmek istediğim gerçek müslümanlar Kurana bağlı olan saçma sapan insanların kitaplarını okuyup müslümanlık yapanlar değil
    Japonlar konusunda ise çok geldim adamlar turana dahil ediyorlar daha ne olsun

Cevap yaz

• Yorum yaz

Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.