RE: Türklük ve Müslümanlık

Türkçülük mü Müslümanlık mı deseler tabiki müslüman lık amk malları bir ırk ile dini nasıl karşılaştırırsınız amk liseliler

Neyleyeyim ben Allah-u ekber deneyen türkü
.

Cevap yaz
3 Yorumlar

Arkadaşlar islam ile Türklük ‘ü kıyaslamayalım. Biz Türküz ve İslamdan önce de şerefli bir millettik. yine tek Tanrıya tapardık. ona dua ederdik. islamla tanıştık. İslam ile Türklüğümüzden bişe kaybetmedik. biz yine Türküz.Türkler birçok coğrafyada yaşamış ve birçok dinle tanışmışlar ama neden onları değil İslamı benimsedik.. yine tek Tanrıya tapıyor yine ona dua ediyoruz. Çünkü Türklüğümüzden taviz vermeyeceğimiz,bize en uygun olan dindi İslam .

Biz asırlarca Osmanlı ile İslamın sancaktarlığını yaptık,İslamı yüceltmek için çalıştık. ve şimdi dinimiz olan islam ile Türklüğü birbirine üstün gösterip aramıza ayrılık sokmaya çalışıyorlar. Arkadaşlar araplaşmak ile Müslüman olmak farklı şeyler. biz bu ayrımı yapabilmeliyiz. araplaşmaya şiddetle karşıyım ama biz asırlardır müslüman  Türkleriz. şaman,hristiyan Türklerde Türktür. bunlar bizim parçamızdır. ‘Müslümanım demeyen Türk değildir’ gibi sapık,yanlış düşünceler bize zarar verir. Aynı şekilde araplaşma ile Müslümanlığı karıştırmakta bize zarar verir. Biz Türküz.Türk Töresini ilelebet yaşattığımız , tüm dünyadaki Türklerle kültürel bağımızı koparmadığımız sürece ; Sen Allah demişsin ben Tanrı demişim ne farkeder. Hunlarda,Göktürklerde,Osmanlı da tek tanrıya inandılar.
islam artık bizim ayrılmaz bir parçamızdır. Araplaşmak ile aradaki farkı kavrayalım.ve sen müslüman değilsin Türk değilsin demekte kimsenin haddine değildir.
Bizim ortak amacımız Türk milletçiliği ve Turan değil midir? Neden ben İslamcı değilim Türkçüyüm sen Türk değilsin ; yada ‘ Sen müslüman değilsin ırkçısın ‘ gibi Türk milletini ayrılığa sürükleyecek yolardayız?
Tüm Dünya Türklüğünü birleştirip Turan’ı kurma yolundayız ama daha Türkiye ‘de bile birleşemiyoruz. MHP,BBP,HEPAR gibi partiler yada Ülkü Ocakları, Alperen ocakları,Atsızlar ve ya tüm Türkçü ve Ülkücü kuruluşlar neden birleşemiyoruz? Hepimizin amacı Dünya Türklüğünü kültürel ve siyasi olarak birleştirip dünyaya nizam vermek değil mi? Ne diye hala sen ÜLkücüsün sen Türkçüsün kavgasındayız?
Bir çivi bir atı,bir at bir askeri , bir asker bir orduyu ve bir orduda bir milleti kurtarır. Eğer Dünya Türklüğü için çalışacaksak önce Türkiyeden,önce kendi şehrimizden,önce kendi mahallemizden ve önce KENDİMİZDEN başlamalıyız.
bunlar benim fikirlerimdir.
TANRI TÜRKÜ KORUSUN.

kurtbey1 on 23 Nisan 2016 yazdı.
Cevap yaz

Yorum yaz

Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.