RE: Türkçüler Silâhlanmalıdır!

IŞİD veyâ bir başkası; düşmanın kim olduğu fark etmez…

Duygularımız istediği kadar karşı koysun, akıl çıkarması gereken sonuçları çıkaracaktır. Şovanist bir tutumla, yüksek Türk târihinin kahramanlıklarla dolu kesitlerine kapılmak ve peygamberâne seslenişlerle yüreklere bir güven ve bir rahatlık hissiyatı vermekle düşmanı alt etme başarısına sahip olunamaz.

Bir Türk genci bir olaya baktığı zaman realitenin ne olduğunu kavrayabilmelidir. Çünkü yarın; iç veyâ dış veya târihi düşmanlarımız, kapımıza dayandığı zaman, kurbanlık sürüsünde bulunan bir hayvan gibi öleceği anın sırasını bekleyip, büyük bir âcizliğin ve vehâmetin içinde; alçak bir adamın, alçak silâhından çıkan kurşunla hayâtına vedâ etmemelidir. İşte bunun için kendisini yüksek Türk bünyesinin bir parçası olarak gören ve Türklüğün ayakta dimdik bir şekilde kalması arzusuyla yanıp tutuşan herkesin büyük bir âcîliyet ile silâhlanıp kendisini savaşa hazırlaması şarttır.

Türklük müdafaâ zamanlarını aşıp yeniden yükselme yıllarına kavuşacaksa yapılması gereken şey işte tam da budur. Bugün sâhip olduğumuz vatanın korumasını yapmak ile yarın kaybedilen toprakların bağımsızlık mücadelesini vermek eş değer şeyler olmayacaktır. Memleketin her köşesinde düşman at koşuştururken büyük kaçınılmazla olan hesaplaşma, yüksek târihî olaylarla böbürlenmekle değil; yüksek târihî kahramanlıklarımızın yeni nesil neferleri olmak dirâyetiyle olacaktır.

Atahan on 27 Temmuz 2015 yazdı Fikir.
Cevap yaz
6 Yorumlar

Pusat alındığı zaman işe yaraması için pratik yapılması gerekir.Duran değil hareketli hedefler üzerinde de çalışılmalı.Dava için silahlanmaya gelince,devlet güvenlik personeline silah kullandırmıyor.Eğer silahlı olarak dava desteklenecekse illegal bir örgüt kapsamına girer ki çok büyük sıkıntı oluşturur.Benim düşüncem Türk Silâhlı Kuvvetleri vatansever Türk Gençlerine dövüş sanatları ve silah kullanımı konusunda eğitim vermelidir.Yoksa devletin desteği olmadan pusatlı bir Türkçü birlik kurulmaz,kurulsa dahi bir bölüğü geçmez.

Teoman on 1 Ağustos 2015 yazdı.
Cevap yaz

Yorum yaz

Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.