RE: Kuranı gerçektende muhammed yazmış olma olasılığı

Kuran Türkçe incelenmesinin ardından gerçekten de bu olasalığa inanılıyor.Müslüman kandaşlarımızın soluksuz bir şekilde kuranı türkçe bi şekilde okumasını şidddetle tavsiye ederim.Ayrıntılarda gerçekten de kuranın muhammed tarafıdan yazıldığını, hak dinin islam olmağıdı göze çarpmaktadır

Sungur on 11 Mayıs 2015 yazdı İnanç.
Cevap yaz
12 Yorumlar

bırısı  yukarda  baya bır  metın  yazmıs  ama  cok  yazmak  cok  bılmek  demek  degıldır.  goğü genişlettık  dıyor,  pekı neden  dunyayı  duz anlatıyor. yuvarlak demıyor. eskı tefsırlerde duz  olarak bahsı gecer  oyle  ıma edılır  ama  yenı tefsırler  duz derken yuvarlak degıldır demedık dıye  laf cevırırler. dunyanın yuvarlak  oldugu  bellı  olunca yenı tefsırler  bu  yonde  degıstı. 1975 yılına  kadar  suudı arabıstanda dunya  yuvarlatır  demek  yasaktı arkadas.. sen neyden  bahsedıyorsun  be.

ılahı bır  kıtap hıc  bır supheye  yer  veremez , anlayıs bırakmaz. ama  bakıyorsun kı  cogu  yerde  suphe var.. evladının  karısıyla  evlenmek, dunyanın  duz  olusu, batı ve  dogu yu  bıttı  sanmak, eslerıne gore  gun  vermek, vb bircok  olay  hep suphelı..

ılahı  bır  kıtap; gunluk olaylardan , gunluk  sıyası  haraketlerden, gecelık  ilişki sırasından  bahsetmez.
kolelık yok  dıyor ama kolelık devam edıyor. hele  carıyelerın durumu içler  acısı. 1000 tane  olsa  1001 ye yok  denmez. ıstedıgın kadar  kullan. kadın  burda ne durumda anlayabılen var mı ?

1874 yılında  nınova da yapılan  kazılarda sumerlere babıllere aıt yazıtlar  ve eserler bulundu. bakıyorsun kı  burdakı  yazılı seyler 3 kıtapdakı konularla  hemen  hemen  benzer  . ordakı  bazı olaylar 3 kıtapda turlu sekılde anlatılıyor. yanı  onların  hıkayesını  kendı  hıkayesı  yaparak bırılerı  ortaya  cıkıyor.

bakıyorsun kıtaba 124 bın  peygamber  var.. ama  25 tanesı  blınıyor. 25 i de  araplar dıyarına  gelmıs. dıger  124 bın  nerde.. ben  hıc  okumadım  japon  bır  peygamber  çinli bir  nebi, moğol peygamber,rus peygamber,hıntlı bır peygamber,latın bır pegamber,alman bır  peygamber yok bulamıyorsun.hanı butun  halklara peygamber  gelmıstı. nerde  bunlar. hıcbır toplumda yazı  yazma marıfetı yok muydu  yanı. en  kadim dıl çince. cok eskidır. adamlar herseyı yazmıslar. ama  orda  bıle bır  peygamber kavramı  yok. ısmı yok. bu peygamber  ve  kıtap olayı sadece  mezopotamya dınlerının ıcınde  var. zaten tek tanrılı dın  önceki cok tanrılı dınlerın evrımlesmıs halıdır. ınsanlıgın  gercegı budur.  ınanc herkesın kendıne  gore  yasadıgı bır  kavramdır. kımı çınara  kımı  gunese kımı  ınege  tapar.
sonuc  olarak dın  kavramı ınsanı zıncıre baglayan  ahlakı  kurallar  gercegıdır. dın  ıle ahlak kuralları yaratılıp ınsanlar bır yone  çekılmıslerdır ve bu duzen devam etmektedır. fakat  dınsız  bır  toplumda mutlak ahlak  anlayısını  meydana  getırebılır ve yasanası bır  dunya olabılır. nıtekım  dınler  yuzunden ınsanlar bırbırını oldurmekte ve ınsanın bılıme verdıgı degerın az  olması sebebıyle gelısım yavas ılerlemekte.

yalnizkurt on 7 Ocak 2016 yazdı.
Cevap yaz

Yorum yaz

Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.