RE: İslam ve Türklük

Cevaplandı

  Bizler ki , Ötüken bozkırında at koşturan asil kanın torunlarıyız .
Yaşadığımız coğrafyayla birlikte , öğretilerimizin ,kültür , gelenek , inanç ve daha bir çok hususun değişimine şahit olduk . Nihayetinde İslam dininin sancaktarlığını yapıp Anadolu topraklarını yurt edindik . Peki İslamın getirileri mi daha çoktur yoksa götürüleri mi ? Türklük bedenimiz , İslamiyet ruhumuz mudur ? Necip Fazıl KAZMAKÜREK adlı kumarbazın dediği gibi , Türklük İslamiyetle mi şereflenmiştir ? Benim kanaatim sizin de tahmin ettiğiniz gibi , ”Hayır”dır . Bilakis bizi körelten , araplaştıran , mankurtlaştıran bir inanışın peşinde birçoğumuz . Kendisine Türkçü , Türk Milliyetçisi diyenlerin bedevi seviciliğini gördükçe kahroluyorum . Sizin kanaatiniz nedir ?

KurtHan on 13 Mayıs 2015 yazdı İnanç.
Cevap yaz
12 Yorumlar

”ey bu toprak için allah allah diye bağırarak can verenlerin soyundan gelenler! ey dokuz asırdır allah uğrunda gaza edenlerin nesilleri!..körpe beyinleri yeni yeni uyanan yavrularımıza, bu kızıl düzenler ve dolanlara, tanrının ne yolda tahayyül ettirildiğini görüyorsunuz.
aldanmayın. maksat türk cemiyetinin temel dayanaklarından biri olan allah fikirini yıkmaktır. allah düşüncesi, yurt ve millet sevgi, ahlak duygusu ve aile bağları yıkıldıktan sonra geriye ne kalır? her yabancı istilayı kabule hazır, hayvanlaşmış bir yığın.”

propaganda,altın ışık, 1947.

Cevap yaz

Yorum yaz

Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.