RE: Bu Doğu Perinçek Neci?

Cnn’de gördüm çıkmış konuşuyor… Bi dinledim bunun ağzından millilik lafını duyunca bi irkildim… Dikkatlice dinlemeye başladım… Ulan adam Türk milliyetçiliğinden bahsediyor… Ben bunu hep moskof sanarım…
Apoyla dağda sıritarak poz veren adam şimdi millilikten bahsediyor. Nedir bu işin aslı efendiler?

Göktürk on 11 Mayıs 2015 yazdı Fikir.
Cevap yaz
12 Yorumlar

Perinçek eski solculardan, hani daha kürtlerin solcu Türkleri kullanarak kendi pis emellerine başarıyla alet ettiği 70-80 li yıllarda oyuna gelenlerden.  Sovyetlerin yıkılışından sonra kürdolar, doğa yasası gereği marksizimden amerikancılığa kayınca , perinçek de Atatürkçü Türk soluyla birlikte vaziyete uyanarak yavaş yavaş kendini kürdolardan soyutlamaya başladı. Her ne kadar desteklemesem de Atatürk Milliyetçiliği ve sol düşüncenin ülkede hakim olma düşüncesi ABD nin işine gelmediği için de  Ergenekon ve balyoz dönemlerinde diğer Atatürkçü subaylarla birlikte içeri alındı. AKP ile cemaat kavgasında ergenekon-balyoz tutukluları serbest kalınca burdan hüküm yemiş eski subayları etrafında toplamaya başladı.

Parlama noktası ise 15 temuz darbesi oldu.

Darbeye ilk karşı çıkanlardan biri perinçekti ve halkı bu darbenin amerikancı bir darbe olduğuna ikna etmeye uğraşıyordu. Son olarak gerek rus jeti muhabbeti , gerekse muhaliflerin Suriye’de başarısız olması bütün bunlarla birlikte ABDnin  ülkede darbe yaptırması sonucu AKP nin Suriye politikası tamamiyle tıkanınca , Rusya ile görüşmelerde bulunup iki ülkenin arasını bularak, PKK ya ve Amerikaya karşı bugün gerçekleştirdiğimiz Fırat-Kalkanı operasyonuna zemin hazırladı.

OguzHAN1 on 19 Kasım 2016 yazdı.
Cevap yaz

Yorum yaz

Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.