RE: Ailesi Kürt olan birinin Türk olduğunu haykırması

Cevaplandı

Arkadaşlar benim annem Muş’lu, babam Siirt’li. Ama ben Aydında doğdum. Aileden kimseyle ilişkim yok annem babam dışında. 17 yaşındayım. Ve milliyetciyim. Çok şey araştırdım. Ve asla ben kürtüm demedim. Her zaman türküm diye haykırdım. Türke laf söyletmedim. Bayrağa laf söyletmedim. Andımızı okudum. İstiklal marşını haykırdım. Söyleyin şimdi bende kürt müyüm

Cevap yaz
19 Yorumlar

Nasıl ki kendimizi Koreli gibi hissedince Koreli olamıyorsak, Türk gibi hissedince Türk de olunmaz. Çünkü Türklük ideolojik bir düşünce , bir mezhep ya da bir vatandaşlık değildir, Türklük bir soydur. Bu yüzden Türklüğe düşünce , çabalama ya da izin yolu ile dahil olunamaz ,.  Dahil olunmak için dil, din, kültür ve inanç gibi düşsel ortaklıklar değil, doğrudan kan bağı gerekir. Özetle baban Türk değilse Türk değilsin.

Tabii bütün bunlar Türklüğe hizmet edemeyeceğin anlamına gelmiyor. Osmanlı’da ki yeniçerilerin Türklüğe olan hizmetlerini kim inkar edebilir? Türklüğün avrupada ki zaferlerinde yeniçerilerin ve pek çok devşirme paşanın elbet ortaklığı vardır.  O yüzden  İstediğin gibi davranmakta ve Türklüğe hizmet ya da düşmanlık edip etmemekte özgürsün.

Lakin Türküm demeyeceksin.

OguzHAN1 on 19 Kasım 2016 yazdı.
Cevap yaz

Yorum yaz

Türkçü Sözlük kurallarını kabul ediyorum.